Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Televízia Fox News po afére s obťažovaním žien vyhodila známeho moderátora

20.04.2017, 11:57 | ČTK | Mediálne.sk

Americká televízna stanica Fox News sa po škandále so sexuálnym obťažovaním zbavila svojho hlavného moderátora Billa O'Reillyho. Konzervatívny spravodajský kanál spolu so svojou materskou spoločnosťou 21st Century Fox oznámil, že sa „po dôkladnom a starostlivom zvážení“ s B. O'Reillym lúči.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Fox News

Výpoveď pre obľúbeného moderátora prichádza necelé tri týždne po obvinení, s ktorým prišiel denník The New York Times. Televízia Fox News a spoločnosť 21st Century Fox sa podľa novín v minulosti opakovane svojho moderátora zastali, hoci sa proti nemu hromadili obvinenia zo sexuálnych deliktov.

B. O'Reilly spolu s podporou svojho zamestnávateľa údajne dohodol mimosúdne urovnanie sporu s piatimi ženami, ktoré buď obťažoval, alebo sa k nim správal nevyberavo. Dohoda je založená na odškodnom 13 miliónov amerických dolárov, napísal The New York Times.

Keď newyorský denník moderátorovu minulosť odhalil, rozlúčilo sa s jeho talkšou na Fox News viac ako 50 zadávateľov reklamy. Ženský personál televízie bol rozhorčený, škandál je podľa pracovníčok spochybnením vôle spoločnosti Fox News riadiť sa vo svojej prevádzke dôverou a rešpektom voči ženám.

Konzervatívna televízia pôvodne B. O'Reillymu predĺžila zmluvu, hoci o jeho prehreškoch vedela a na dvoch mimosúdnych vyrovnaniach sa už podieľala. Rodina Ruperta Murdocha, ktorá televíziu vlastní, si najala právnu firmu, ktorá mala B. O'Reillyho správanie preveriť. Výsledkom je ukončenie pôsobenia moderátora v televízii.

Šesťdesiatsedemročný moderátor akékoľvek previnenie popiera. V súčasnej dobe je na dovolenke, nedávno bola zverejnená jeho fotografie z Vatikánu, kde si potriasol rukou s pápežom Františkom.

S televíziou Fox News spolupracoval vyše 20 rokov a vo svojom odbore bol v USA považovaný za absolútnu špičku.

Pred pár mesiacmi sa zviditeľnil v rozhovore s prezidentom Donaldom Trumpom tým, že ruskú hlavu štátu Vladimira Putina nazval zabijakom.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Fox News