Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Relácia Lajčákovej-Hargašovej štartuje o týždeň, známy je menoslov hostí

27.09.2019, 15:33 | reb | © 2019 News and Media Holding

Začiatkom októbra sa moderátorka Jarmila Lajčáková-Hargašová vráti na obrazovky RTVS. Vo vlastnom formáte, cykle V dobrej spoločnosti, divákov podľa televízie bližšie zoznámi „so životnými príbehmi desiatich výnimočných osobností“. Prvú epizódu má v programe v piatok 4. októbra.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

RTVS

RTVS zaradí cyklus V dobrej spoločnosti so začiatkom o 21:55. Prvá časť bude s biatlonistkou Anastasiou Kuzminovou. Tvorcovia relácie sa vybrali do jej rodného mesta Ťumeň, spojeného s jej detstvom a dospievaním.

Ako približuje RTVS, aj s ostatnými hosťami navštívila RTVS miesta, ktoré sú pre nich dôležité a vyspovedala ľudí, ktorí ich na životnej ceste formovali.

„Ohúrila nás pohostinnosť, dobrota a neúnavnosť, s akou sa nám naši hostitelia venovali. Nasťa s mamou a sestrou predviedli širokú škálu kuchárskeho umenia, otec lovil ryby z jazera, ktoré potom zaúdil a ugriloval, všetko bolo domáce a nekonečne chutné,“ povedala J. Lajčáková Hargašová, ktorej návrat do RTVS je známy od leta.

V ďalších častiach cyklu – celkom desiatich – sa objavia mikrobiológ a vedec Ján Vilček, spisovateľka a scenáristka Martina Formanová, automobilový dizajnér Jozef Kabaň, divadelná a filmová herečka Jana Bittnerová, producent Ján Mojto, horolezec Zoltán Demján, priekopníčka paliatívnej medicíny na Slovensku Kristína Križanová, operný spevák Dalibor Jenis a bývalá tenistka Daniela Hantuchová.

Neprehliadnite

„Cesta k príbehu je pozorovať, pýtať sa a počúvať. V dobrej spoločnosti sa preto budem pýtať a počúvam desať osobností s rôznorodými príbehmi, ktoré majú rozdielne profesie a pôsobia v rôznych krajinách,“ priblížila moderátorka.

„Našou snahou je inšpirovať divákov k tomu, že hoci to v živote veľakrát nebýva jednoduché, po každom páde treba vstať a ísť ďalej,“ dodáva J. Lajčáková Hargašová.

Okrem rôznych slovenských miest sa natáčalo tiež v Mníchove, New Yorku, Paríži či Prahe. Síce sú podobné formáty väčšinou externými produkciami, tentoraz ide o vlastný projekt televízie.

Nová relácia je vlastnou výrobou RTVS, nemá pri nej externého partnera, ako je zvykom pri väčšine zábavných formátov v prime-time. 

„V dobrej spoločnosti je program RTVS, ktorý sa plne realizoval v interných kapacitách RTVS, nespolupracovala na ňom žiadna externá spoločnosť,“ uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa Erika Rusnáková. Rozpočet telerozhlas nekonkretizoval. 

  • Tlačiť
  • 1

Tagy RTVS