Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

T-Com v pondelok zaradí do ponuky IPTV Magia 12 nových staníc

15.01.2010, 14:00 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Ostrý štart satelitnej platformy Magio Sat spolu s podmienkami viazanosti a akciovými cenami oznámi operátor ešte tento mesiac.

  • Tlačiť
  • 4

tcom_logo

T-Com chce z hľadiska počtu ponúkaných programov zvýšiť konkurencieschopnosť svojej IPTV platformy Magio. V tlačovej správe ohlasuje druhé najväčšie rozširovanie programovej ponuky od spustenia služby. Počnúc pondelkom 18. januára 2010 majú mať zákazníci na výber o 12 kanálov viac než v súčasnosti.

"Nové televízne programy si vyžiadali aj úpravy v rastri Magia a vytvorenie nových prémiových balíčkov. Celkový počet kanálov televízie Magio sa tak rozrastie na 80," informuje v tlačovej správe senior špecialista externej komunikácie Slovak Telekomu Ivan Kahanec.

Magio Sat až neskôr

Na dnešný deň odhadovali niektoré médiá, vrátane Mediálne.sk, štart komerčnej prevádzky satelitnej verzie Magia. Tarifné cenníky a ďalšie dokumenty zverejnené na webe T-Comu boli totiž označené ako platné k 15. januáru 2010. Operátor však stále štart ostrej prevádzky ani akciovú cenovú ponuku nevyhlásil.

Komerčná prevádzka Magio Sat sa zrejme začne 15. januára

"Zverejnenie tarify je formálnym krokom, ktorý nám umožní spustenie predaja digitálnej satelitnej televízie Magio v prvých mesiacoch roka 2010. Oficiálny dátum spustenia predaja spolu s podmienkami viazanosti a akciovými cenami budeme komunikovať v tlačovej správe ešte v priebehu januára 2010," vysvetlil pre Mediálne.sk senior špecialista externej komunikácie Slovak Telekomu Tomáš Palovský.

Súčasťou základného balíka programov sa stane iba filmový kanál Kino CS, ktorý však z neho vytlačí Filmbox. Ten bude po novom iba vo Filmovom programovom balíčku. Novinkou sú tiež prémiové balíky Pre pánov (Mark Dorcel, Private Spice, XXX Xtreme, TV Deko) za 4,95 eur mesačne a HD (Filmbox HD, Eurosport HD, Discovery HD, National Geographic HD a History Channel HD) za 5,95 eur mesačne.

magio_televizia_logo.gif

T-Com v súčasnosti pripravuje aj zaradenie troch ďalších slovenských staníc - kresťanskej TV Lux, dokumentárneho Doku CS a nástupcu Nautiku a Televíza, ktorý sa má zameriavať na zdravie a životný štýl, TV Živa. Od svojich predchodcov sa zatiaľ nelíši, darí sa jej však opäť rozširovať svoje pokrytie. Pribudla aj do ponuky Skylinku či Satra.

V nedávnej minulosti sa Magio rozrástlo aj o kanály Discovery HD, Discovery Science, Discovery World, National Geographic Wild, MTV Czech a Eurosport 2 Bundesliga Czech. Zákazníci však prišli o českú plnoformátovú stanicu Prima, ktorá na vlastnú žiadosť postupne mizne z ponúk slovenských operátorov. 

100201 magio_raster

Zdroj: raster

Celková programová ponuka vybraných prevádzkovateľov retransmisie

• FiberTV - 105 kanálov, z toho 16 v HD kvalite
• UPC Digital - 102 programov, z toho 7 v HD kvalite
• Satro - 91 kanálov, z toho 6 v HD kvalite
• Magio - 80 kanálov, z toho 7 v HD kvalite

  • Tlačiť
  • 4