Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sviňa zvalcovala kiná, prekonala aj rekordnú Trhlinu

10.02.2020, 13:06 | Michal Korec

Pred tromi rokmi padali rekordy otváracích víkendov slovenských filmov rad za radom. Prvá evitovka Všetko alebo nič mala 64 931 divákov a o necelé dva mesiace ju prekonal Únos so 67 359 divákmi. Režírovala ho Mariana Čengel Solčanská a päť mesiacov jej patril titul režisérky filmu s najlepším štartom. Teraz si primát po troch rokoch uchmatla naspäť. Medzitým ju stihli preskočiť Čiara v auguste 2017 (69 242 divákov) a následne vlani v januári Trhlina (83 266).

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

kiná, Sviňa

Režisérka a ďalší tvorcovia Svine môžu byť s výkonnosťou filmu nadmieru spokojní: triler videlo za štyri dni otváracieho víkendu 98 056 divákov a s predpremiérami dokonca 103 660.

Nastolenie nového rekordu je vskutku nečakané. Vlaňajšie filmy s politickým pozadím totiž neplnili rekordný potenciál – Ostrým nožom a Amnestie mali štart okolo 15-16 tisíc divákov.

Prečo Sviňa funguje a vlaňajšie filmy nie

Lenže Sviňa bola napokon v inej pozícii a v jej prospech zahrali viaceré faktory. Režisérsky štýl Únosu a balans medzi realitou a fikciou bol použitý aj tentoraz, mnohí diváci vnímajú film ako prepis reality (hoci ním nie je) a rozčuľujú sa po videní nad stavom krajiny.

Neprehliadnite

Po druhé, nasadenie tri týždne pred voľbami nahralo filmu vskutku maximálne – akoby všetci voliči jedného tábora pocítili nutkanie ísť na film.

Netreba však podceniť ani dva ďalšie faktory. Podobne ako pri Trhline má aj Sviňa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy kiná, Sviňa