Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Svetový pohár v hokeji prinesie Markíza

04.08.2016, 12:30 | bb | © 2016 News and Media Holding

Svetový pohár v ľadovom hokeji budú môcť sledovať aj slovenskí diváci. Práva na kúpu prestížneho športového podujatia kúpila televízia Markíza.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hokej, Markíza

Komerčná jednotka odvysiela všetkých 17 zápasov Svetového pohára, ktorý bude prebiehať od 17. septembra do 1. októbra. Prenosy pôjdu naživo a okrem Markízy ich ponúkne aj stanica Dajto.

Svetový pohár sa zatiaľ konal dvakrát - v rokoch 1996 a 2004 a nadväzuje na niekdajší Kanadský pohár.

Aktuálne sa tak hokejisti ôsmich najlepších reprezentácií sveta pobijú o trofej tretíkrát. Slovensko sa na turnaji, ktorý sa odohrá v torontskej hale Air Canada Centre, nezúčastní, niektorí naši hokejisti sa však dostali do výberu Európy. Jeho generálnym manažérom je niekdajší kapitán slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan.

V A-skupine budú Európania zápasiť s Kanadou, Českom a USA. V B-skupine proti sebe nastúpia Fínsko, Švédsko, Rusko a výber mladých hráčov do 23 rokov zo Severnej Ameriky.

Najlepšie dve mužstvá z oboch skupín si po základnej časti zahrajú semifinále a víťazi budú v dvoch zápasoch bojovať o trofej pre víťaza.

Markíza si už aj v minulosti zaistila viaceré prestížne športové podujatia. V roku 2014 odvysielala hokejový turnaj zo zimnej olympiády v ruskom Soči. Práva na hokejové majstrovstvá sveta má ale až do roku 2023 kúpený RTVS.

 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hokej, Markíza

Diskusia (0 reakcií)