Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

STV zastavila výrobu relácie Ruku na to

20.10.2006, 13:05 | Lukáš Kočišek | © 2006 News and Media Holding

Verejnoprávna Slovenská televízia (STV) v pondelok rozhodnutím jej štatutárov zastavila výrobu súťažnej show Ruku na to! (ostatný rating / share: 6,3 % / 15,7 %). "Ide o preventívny krok, vyskytli sa totiž pochybnosti, či je formát v súlade so zákonom o hazardných hrách," vysvetlil pre Mediálne.sk štatutárny zástupca STV Branislav Zahradník.

  • Tlačiť
  • 0

sprava_tema_stv_4.jpg

Verejnoprávna Slovenská televízia (STV) v pondelok rozhodnutím jej štatutárov zastavila výrobu súťažnej show Ruku na to! (ostatný rating / share: 6,3 % / 15,7 %). "Ide o preventívny krok, vyskytli sa totiž pochybnosti, či je formát v súlade so zákonom o hazardných hrách," vysvetlil pre Mediálne.sk štatutárny zástupca STV Branislav Zahradník. Ako dodal, v súčasnom období voľby nového generálneho riaditeľa nechcú televíziu vystavovať ani len potenciálnemu riziku súdnych sporov.

Zahradník trvá na tom, že v prípade Ruku na to! ide o vedomostnú súťaž a nie hazardnú hru, keďže o víťazovi rozhoduje v prevažnej miere rozsah jeho vedomostí. V prvej polovici musia kandidáti odpovedať na relatívne jednoduché otázky. Víťaz vedomostného kola si v druhej polovici hry už len vyberie jeden kufrík a podľa šťastia vyhrá sumu, ktorá sa v ňom skrýva. "Objednali sme si právny posudok u advokátskej kancelárie, ak bude jeho výsledok priaznivý, nevylučujem, že výrobu relácie opäť obnovíme," dodal Zahradník.

Jednotka STV odvysiela ešte tri predkrútené časti súťaže. O náhradnom programe na utorkový večer o 20:00 sa podľa Zahradníka momentálne diskutuje. "Určite sa už v súčasnosti nebudeme púšťať do nového formátu," podotkol. V STV sa uvažuje nad zaradením akvizičného titulu či prebudovaním utorkového prime-time. "Nevylučujem ani zaradenie reprízových vydaní Drišľakovín," uzavrel Zahradník.

Ruku na to! sa objavuje v štruktúre Jednotky STV od začiatku sezóny 2005/2006. Na jar sa STV po ukončení spolupráce so stávkovou spoločnosťou Tipos rozhodla show stiahnuť z vysielania. Kvôli relatívne dobrým výsledkom a nedostatku adekvátnej náhrady však formát najskôr predĺžila do októbra a v súčasnosti ho plánovala vysielať do konca roka. (lk)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)