Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

STV uvedie po dlhšom čase premiérový slovenský film. Venuje mu prime-time

14.05.2009, 14:00 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

V pondelok 1. júna sa na obrazovky Jednotky dostane nová snímka režiséra Vlada Fischera Chuť leta.

  • Tlačiť
  • 1

stv_logo_slovenska_televizi.gif

Slovenská televízia uvedie po dlhšom čase premiéru pôvodného slovenského filmu. V pondelok 1. júna sa na obrazovky Jednotky dostane nová snímka režiséra Vlada Fischera Chuť leta. Vyplýva to z programových plánov.

Televízia Chuti leta venuje atraktívny vysielací čas v prime-time, štartovať bude o 20:15. Filmová novinka si bude musieť poradiť so silnými seriálmi Panelák a Kutyil s.r.o. na Jojke či reprízovými Susedmi a akvizičným filmom na Markíze.

chut_leta_jmb.jpg


Chuť leta sa nakrúcala v priebehu augusta 2008.

V minulosti STV so slovenskými filmami často nenarábala v rukavičkách: v nočnom off-time, často aj na Dvojke, sa premiérovali mnohé slovenské tituly ako Vadí-nevadí, Zostane to medzi nami či Kvartéto.

Výroba snímky Chuť leta sa začala minulé leto, vtedy ešte pod pracovným názvom Brngálky. V koprodukcii so spoločnosťou JMB Film & TV Production ju plánoval už manažment Richarda Rybníčka. Rodinný film bol čiastočne financovaný z grantu, ktorý JMB získalo od ministerstva kultúry.

Verejnoprávnu televíziu čaká silný filmový rok. Za posledné roky sa nazbierali koprodukčné zmluvy až na jedenásť titulov. Veľa z nich môže tento rok odvysielať. Tituly ako Nebo, peklo, zem, Marhuľový ostrov či Cinka panna sú už dokončené a postupne pripravené do programu. Do vysielania sa dostane aj televízna premiéra kinohitu Juraja Jakubiska Bathory. Viac informácií.

Renesancia však dlho trvať nebude. Vzhľadom na finančné možnosti STV v roku 2009 počíta len s obmedzeným vstupom do nových koprodukčných projektov. Viac informácií.

Chuť leta

72 min. Film o jednych letných prázdninách, ktoré sa neskončili tak veselo, ako sa začali…

Réžia: Vlado Fischer Účinkujú: Anna Javorková, Walter Klamo, Daniel Fischer, Tomáš Kladný, Zuzana Kováčová, Zuzana Kapráliková, Ivan Krupa, Michaela Rimková a ďalší (Slovenská republika 2009) (Premiéra) *vhodné pre všetkých "STEREO" Film Chuť leta vznikol na základe scenára Magdalény Kmeťkovej. Autorka ponúka príbeh mestských chlapcov, bratov 17-ročného Jakuba a 10-ročného Maťa, ktorí trávia letné prázdniny u babičky na vidieku: mladší dobrovoľne, aj keď mu letnú pohodu kazí doučovanie z matematiky, straší nedobrovoľne, pretože mal s prázdninami iné plány. Ako však letné dni plynú, menia sa aj plány a nálady oboch chlapcov. Zatiaľ čo Jakub prežíva svoj prvý vážnejší citový vzťah s peknou Renkou, mladší Maťo so svojim miestnym kamarátom, mentálne zaostalým Mišom Bombom, podnikajú tajomné výpravy do okolia, pri ktorých zažívajú typické chlapčenské dobrodružstvá. Ich priateľská idylka sa naruší vo chvíli, kedy do Maťovho života vstúpi nová susedka, štebotavá Macka, veľmi ostrieľaná malá mestská kráska, ktorá mu popletie hlavu až zabudne na kamaráta Miša. Opustený Mišo aj vo svojej mentálnej obmedzenosti jeho nezáujem chápe veľmi bolestivo. A tak Maťova malá zrada tragicky poznačí ich ďalšie osudy…

Chuť leta, hoci sa odohráva v súčasnosti, ponúka divákom návrat do vlastného detstva, k prvým láskam, sklamaniam, objavom samých seba, skrátka k všetkým tým nádherným stratám a nálezom, ktoré so sebou prináša dospievanie, preto okrem detí určite osloví aj ostatné vekové kategórie.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Slovenské filmy sa vracajú do TV