Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

STV pripravuje nový krimi seriál Mesto tieňov

30.09.2006, 12:14 | Lukáš Kočišek | © 2006 News and Media Holding

Slovenská televízia (STV) spustila prípravy na realizáciu nového slovenského kriminálneho seriálu. Projekt má zatiaľ názov Mesto tieňov a ako pre agentúru SITA uviedol štatutárny zástupca generálneho riaditeľa STV Branislav Zahradník, v súčasnosti prebieha v STV jeho dramaturgická príprava.

  • Tlačiť
  • 0

Slovenská televízia (STV) spustila prípravy na realizáciu nového slovenského kriminálneho seriálu. Projekt má zatiaľ názov Mesto tieňov a ako pre agentúru SITA uviedol štatutárny zástupca generálneho riaditeľa STV Branislav Zahradník, v súčasnosti prebieha v STV jeho dramaturgická príprava. Dramaturgia STV jeho výrobu vedeniu televízie odporučila a kladne sa k nej postavila aj Rada STV. To, kedy bude spustená prvá klapka, však zatiaľ nie je jasné. Zahradník totiž považuje za korektné nechať konečné rozhodnutie na novom šéfovi STV. Aj vzhľadom na kladný ohlas na seriál v Rade STV si však myslí, že by seriál mohol získať u nového vedenia podporu.

Pôvodný kriminálny seriál zo súčasnosti Mesto tieňov by mal mať 16 dielov, pričom každý bude trvať 45 minút. Jednotlivé epizódy sa inšpirujú skutočnými kriminálnymi prípadmi, ktoré sa stali na Slovensku a budú na seba voľne nadväzovať. Podľa Zahradníka je seriál hranou obdobou dokumentárnej série Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, ktorú vyprodukovala spoločnosť D.N.A. Production. Vedenie STV aj v prípade seriálu uvažuje o spolupráci s D.N.A. "Považujeme túto spoločnosť za veľmi kvalifikovanú na túto prácu," dodal Zahradník. (SITA, lk)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)