Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

STV pochováva Takí sme boli

19.02.2009, 09:00 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

O zrušení sa hovorilo už v minulom roku. Tentokrát je ortieľ definitívny – ak sa vráti, jedine v inovovanej podobe.

  • Tlačiť
  • 2

jednotka_stv_logo.gif

Slovenská televízia po necelých dvoch sezónach na neurčito preruší piatkovú retro reláciu Takí sme boli. Povedala to hovorkyňa Želmíra Habánová na webe STV.

Hovorkyňa v odpovedi zdôraznila, že koniec sa týka najmä "podoby, v akej sa v súčasnosti vyrába a vysiela". Dôvodov má byť viac: zlá finančná situácia STV súvisiaca s neschválením rozpočtu a najmä vyčerpanie škály tém a hostí.

taki_sme_boli_3.jpg

STV ale definitívne reláciu nepochováva. Podľa Habánovej sa v televízii čaká, že tvorcovia iniciatívne prídu s "inovatívnymi návrhmi, námetmi a novými prvkami, ktorých výsledkom by mohol byť návrat relácie v jej novej podobe".

Na margo živostnosti Takí sme boli sa v septembri minulého roka vyjadril jej hostiteľ Milan Kňažko. "Ide o to, aby relácia mala zaujímavých hostí. Odhadujem, že ešte na Slovensku a v Česku sú ľudia minimálne na 40 – 50 relácií. Ale to je iba jeden dôvod. Ďalšia je sledovanosť. Samozrejme, vstupujú sem aj iné ekonomické či programové okolnosti, a tie už ja neriešim," povedal pre Eurotelevíziu.

takismeboli_stv.jpg


Milan Kňažko sa bude na Jednotke premiérovo objavovať do konca marca. Reláciu Takí sme boli potom čaká inovovanie alebo zánik.

Kňažko tak hovoril v čase, keď sa nad reláciou prvýkrát zmrákalo. Bývalý štatutárny zástupca Jozef Mračna totiž ešte v roku 2008 navrhoval zrušiť Takí sme boli a ako náhradu zaradiť "nízkorozpočtovejší program Retro show, ktorý bude svojím spracovaním zameraný na vekovo širšie divácke spektrum". Hrozba pominula po schválení zákona o úhrade za služby verejnosti, od ktorého si STV sľubovala vyššie príjmy do rozpočtu. Na jeseň 2008 sa vrátila – vtedajšia programová šéfka Mária Sedláková podľa vlastných slov kládla dôraz na divácku úspešnosť programu a fakt, že má stabilného diváka.

Takí sme boli napokon "pozastaví" Štefan Nižňanský, ktorý šou vo svojej Tvorivej autorskej dielni označoval za vhodný príklad, ako STV môže moderne a efektívne nadviazať na viac ako 50 rokov svojej existencie.

Takí sme boli bývalo dlhodobo pilierom sledovanosti Jednotky. V najsilnejšom období koncom apríla 2008 malo podľa informácií Mediálne.sk podiely nad tridsiatkou. Momentálne dosahuje jedny z najnižších trhových podielov vo svojej histórii. Škodí mu najmä markizácke Aj múdry schybí, vysielane s týždennou periodicitou. Viac informácií.

Verejnoprávna spomienková relácia, dodávaná externou firmou Elaia Design Studio, patrí medzi najdrahšie na Jednotke. Spočiatku podľa informácií Mediálne.sk stála jedna epizóda 1,5 milióna korún, čiže napríklad trikrát viac ako Aj múdry schybí. Neskôr náklady klesli údajne na milión. Jedným z úsporných opatrení bol presun výroby z Hlohovca do štúdia STV v Mlynskej doline.

Sezóna 2008 / 2009

Markíza


Off-time novinky:
1. Skvelý deň

Prime-time novinky & vrátené tituly:
2. Modré z neba
3. Heslo za milión
4. Mesto tieňov 2
5. Slovensko má talent
6. Aha! - Dvaja v tom
7. Rádio (ohlásené)

Zrušené z minulých sezón:
1. Priateľky
2. Srdcové záležitosti
3. Sedem s r. o.

 

Joj


Off-time novinky:
1. Súdna sieň
2. Webmaster
3. Panelák - Magazín
4. Zveracia klinika
5. Prvé Noviny
6. Promi Noviny
7. Najlepšie počasie
8. Dr. Hermanová

Prime-time novinky & vrátené tituly:
9. Kutyil s r. o.
10. Profesionáli
11. Dr. Hermanová
12. Ako som prežil

Zrušené z minulých sezón:
1. Páli vám to?
2. Vojna slov
3. Noviny Plus

 

Jednotka


Off-time novinky:
1. Obchod so šťastím
3. Hitmánia
4. Zlaté hity
5. Kinohit
6. Chart One
7. Fokus
8. Prípady detektíva Kulmena
9. Klik

Prime-time novinky & vrátené tituly:
10. 5 proti 5 Špeciál
11. Lekárske omyly a víťazstvá
12. Chodili sme spolu
13. Veľké návraty (ohlásené)
14. Adela (ohlásené)
15. Najväčší Slovák (ohlásené)

Zrušené z minulých sezón:
1. Deti to vedia najlepšie
2. Radosť zo života
3. Takí sme boli


  • Tlačiť
  • 2