Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šťastný nový rok v kinách zabral, ale rekord nespravil. Skončil tesne za Cuky Luky

09.12.2019, 17:48 | Michal Korec

Slovenská kinematografia má po mikulášskom víkende ďalší žánrový hit. Jakub Kroner si vyskúšal vianočnú komédiu s množstvom hercov na čele so štyrmi herečkami zo seriálu Milenky. Kvarteto Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Gabriela Marcinková a Antónia Lišková zabralo – za štyri dni videlo film 53 030 divákov a po zarátaní predpremiér má už 56 555 divákov.

  • Tlačiť
  • 0

Výsledok naplnil očakávania distribútora Continental Film, ktorý odhadol návštevnosť na aspoň 50-tisíc divákov. Tú odhadovali vianočnej komédii aj niektorí konkurenční distribútori, pričom TREND bol skôr konzervatívny s tipom 40- až 50-tisíc divákov.

Návštevnosť bola počas štvrtka ešte striedma, ale zo dňa na deň výrazne rástla. Niektoré menšie kiná ešte film vo štvrtok nehrali, preto sa dal očakávať väčší nápor od piatka. Tradične silná sobota vyšvihla Štastný nový rok s mnohými vypredanými sálami a filmu sa darilo aj v nedeľu.

Druhý najlepší slovenský štart po Trhline

Za rok 2019 má nový film druhý najväčší otvárací víkend pre slovenskú snímku, po januárovej Trhline s vyše 83-tisíc divákmi. Vtedy sme hľadali v celej ponuke filmov, ktorý titul by počas roka mohol ešte dosiahnuť podobné čísla.

Neprehliadnite

Ako sa v decembri ukazuje, žiaden film sa napokon Trhline v číslach otváracieho víkendu nepriblížil. Jedine Loli parádička zdolala v júli 20-tisícový otvárací víkend a drámy Ostrým nožom a Amnestie štartovali okolo hranice 15-16 tisíc. Perinbaba 2 sa tento rok do kín nedostane – predbežne je presunutá na marec 2020.

S 53 030 divákmi ostáva Šťastný nový rok tesne pred hranicou top päťky najväčších otváracích víkendov histórie, pokiaľ ide o domáce filmy.

Rebríček vedie 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kiná, návštevnosť kín

Diskusia (0 reakcií)