Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spravodajský kanál CNN Prima News získal licenciu, vysielať začne na jar

27.06.2019, 16:08 | reb | © 2019 News and Media Holding

Pripravovaná česká spravodajská televízia môže začať vysielať. CNN Prima News, v rámci ktorej dochádza k spolupráci českej Primy a americkej CNN, dostala licenciu od Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV) na obdobie 12 rokov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

CNN, Prima

RRTV udelila licenciu vysielateľovi FTV Prima na prevádzkovanie pozemného celoplošného a satelitného vysielania. Odštartovať má na budúci rok na jar, píše portál MediaGuru.cz.

Stanica tak bude šírená prostredníctvom terestriálneho vysielania, nemá chýbať ani v ponuke káblových a satelitných operátorov.

Televízia CNN Prima News prinesie kontinuálne spravodajstvo a ďalšie programy každý deň. Okrem spravodajských relácií ponúkne aj publicistiku, magazíny a diskusie. Vysielať bude v českom jazyku ako v poradí deviata stanica v portfóliu skupiny Prima.

O spolupráci Primy so CNN informovala česká komerčná televízia začiatkom apríla. Avizovala, že obsah vysielania novej stanice bude vytvárať oddelenie spravodajstva Primy. V televízii má aktuálne vznikať spravodajský tím, ktorý povedie nový šéf a ten bude zároveň viesť celé spravodajstvo skupiny.

Po viac ako 10 rokoch tento post opustila začiatkom mája Jitka Obzinová. Podľa MediaGuru je za jej odchodom práve vznik spravodajského kanála. Redakciu dočasne vedie šéfeditorka Eliška Čeřovská, meno nástupcu J. Obzinovej zatiaľ známe nie je.

CNN Prima News je zatiaľ najnovšia národná spravodajská stanica, ktorej CNN poskytuje licenciu na svoju značku, a zaradí sa tak ku kanálom ako napríklad CNN Indonézia, CNN Filipíny, CNN News-18, CNN Turecko, CNNMoney Švajčiarsko a CNN Grécko.

Neprehliadnite

Členom redakčnej rady CNN bude renomovaný novinár z centrály CNN, jeho meno zatiaľ nekonkretizovali. CNN Prima News bude sídliť v novej spravodajskej centrále v Prahe, ktorá má byť vybavená najmodernejším technickým zázemím.

Súčasťou partnerskej licencie je popri poskytovaní obsahu CNN a používaní značky tiež zabezpečenie expertízy a poradenstva súvisiaceho so spustením novej spravodajskej stanice.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy CNN, Prima

Diskusia (0 reakcií)