Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Sport 2 štartuje 1. apríla, oficiálne tiež pribudne do ponuky UPC Digital

30.03.2009, 12:50 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Okrem množstva európskych futbalových líg ponúkne nová športová stanica každý týždeň naživo dva zápasy NHL.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

upc_logo-2.gif

Česká mutácia športovej televízie Sport 2 začne vysielať 1. apríla, v rovnaký deň tiež oficiálne pribudne do ponuky digitálnej káblovej televízie spoločnosti UPC Broadband Slovakia. Operátor o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy.

"Vysielanie Sport 2 je sesterským programom úspešného športového programu Sport 1, ktorý ako súčasť ponuky UPC už tri roky prináša prenosy z tých najkvalitnejších európskych futbalových ligových a pohárových súťaží," povedal hovorca UPC Jaroslav Kolár. Sport 2 sa stane súčasťou ponuky programového balíka UPC Digital Basic.

Spoločnosť sa tiež chváli, že Sport 2 je už desiatym športovým kanálom v ponuke UPC Digital. Konkrétne ide o stanice Sport 1, Sport 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Nova Sport, Trojka, Extreme Sports, ESPN America, Trojka HD a Eurosport HD.

sport_2_logo-1.gif

Sport 2 si môžu abonenti digitálnej káblovky od UPC naladiť už niekoľko týždňov. Operátor testuje jeho vysielanie na jednej z troch programových pozícií označených ako "rezerva". Stanica zatiaľ vysiela len promo slučku pre potenciálnych distribútorov signálu.

Podľa stránky Parabola.cz už svoju novú sestru podporuje aj kanál Sport 1. V promo spote upozorňuje na začiatok vysielania a približuje programovú ponuku Sport 2. Spoločnosť Chello Central Europe tak môže efektívnejšie využiť balík nakúpených vysielacích práv na športové prenosy. Rad atraktívnych zápasov sa totiž vysiela v rovnakom čase. "Teraz môže prevádzkovateľ súbežne odvysielať dva prenosy," dodáva Parabola.cz. Obe stanice doposiaľ spoločnosť ponúkala iba v Maďarsku ako prémiové kanály za špeciálny doplatok.

Čo divákom prinesie Sport 2?

Nová stanica sa predstavuje v promo spote.

Konečne vysiela aj v Českej republike a na Slovensku. Sport 2. A tak už je isté, že fanúšikovia o napínavé zápasy svojich mužstiev určite neprídu. Každú sobotu a nedeľu môžeme spoločne držať palce našim najlepším hráčom v talianskej lige. Sport 2 vám ich dodá naživo až do bytu. Sport 2 vám tiež ponúkne najzaujímavejšie okamihy z francúzskej, portugalskej a škótskej futbalovej ligy. Nová televízna stanica vysiela každý týždeň naživo dva zápasy NHL a zaraďuje do svojho programu množstvo bojov o poháre v Taliansku, Španielsku a Nemecku. A taktiež súboje o Pohár UEFA. Od 1. apríla teda očakávajte ešte viac športu, ešte viac prenosov, ešte viac živých duelov. Na novej televíznej stanici Sport 2.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3