Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spoločný projekt Joj a TV Barrandov Odsúdené dostane druhú sériu

20.11.2009, 16:20 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

Seriál je nad staničnými priemermi v Česku i na Slovensku. Barrandov si pochvaľuje, že zaujal mladšie ženy. Troma desiatkami epizód sa neskončí.

  • Tlačiť
  • 6

tv_joj_logo_3D

Televízia Joj bude mať aj druhú sériu Odsúdených od spoločnosti D.N.A. Production. Novinka tejto sezóny vyrábaná v koprodukcii s českou TV Barrandov sa po prestávke vráti na jar budúceho roku. Pokračovanie seriálu potvrdila hovorkyňa Joj Tatiana Tóthová.

dzurikova_odsudene_Joj

Odsúdené patria medzi kľúčové zložky programu Joj – vysielajú sa v prime-time, navyše vo zvýšenej periodicite dvakrát týždenne. Joj im vyčlenila miesto každý utorok a štvrtok po Paneláku. Ich trhové podiely sa pohybujú zväčša od 20 do 25 %, pričom podiel samotnej Joj má túto sezónu hodnotu 20,6 %. Štartovali mimoriadne silné, na úrovni 35,3 %. V ďalších týždňoch sa zdanlivo stabilizovali na trhových podieloch mierne nad 20 percentami, ale čoskoro začali opäť rásť a zažili aj podiel 27,1 %. V ďalšom období mierne klesli.

Pre seriál je dôležitá aj výkonnosť u koproducenta, čiže TV Barrandov. V tlačových správach hodnotí český partner výkony pozitívne: hovorí, že Odsúdené sa stávajú hitom u mladších žien, v skupine 15 – 54 bývajú najsilnejšie. Pochvaľuje si aj záujem o streamy na internete.

Jeseň 2009 bude posledná pre iný seriál televízie Joj, komediálny Kutyil s.r.o. Ako pre Mediálne.sk potvrdila Tóthová, skončí sa aktuálnou treťou sériou a na jar už nepôjde. Scenárista Andy Kraus však už pripravuje náhradu. Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 6