Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Spielberg a spol. chceli zrušiť oscary pre filmy Netflixu. Nepochodili

25.04.2019, 14:11 | reb | © 2019 News and Media Holding

Aj v najbližšom ročníku filmových Oscarov sa o víťazstvo budú môcť uchádzať snímky z produkcie streamingových služieb ako Netflix, Amazon a podobne. Rozhodli o tom zástupcovia Americkej akadémie filmových umení a vied. Iniciatíva na čele s režisérom Stevenom Spielbergom, ktorá žiadala o stopku pre tieto snímky, tak zatiaľ neuspela.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Netflix, Oscar

Akadémia pravidlá pre streamingové platformy nemení. Naďalej ostáva v platnosti, že ak chcú získať jej priazeň v hlasovaní Oscarov, musia daný film premietať v kine v Los Angeles minimálne sedem dní, v rámci ktorých ho denne premietajú aspoň trikrát. Zároveň môžu byť v online ponuke.

V oficiálnom stanovisku vysvetľuje, že svojimi pravidlami podporuje zážitok, ktorí majú diváci počas premietania v kinosále. Zároveň dáva možnosť uchádzať sa o Oscarov širokej škále snímok.

„Naďalej sa plánujeme detailne venovať všetkým zmenám, ktorými prechádza náš priemysel a so svojimi členmi o nich diskutovať,“ uviedol riaditeľ Akadémie John Baile.

Ako pripomína agentúra APA, Netflix postupne získava podporu Hollywoodu. Svedčí o tom aj fakt, že spoločnosť sa v januári stala členom Motion Picture Association of America (MPAA), teda asociácie veľkých filmových spoločností. Jej členmi sú Disney, Paramount, Sony Pictures, Universal a Warner Bros.

„Všetkých našich členov spája myšlienka posúvať filmový a televízny priemysel dopredu. Či už pri zdieľaní príbehov alebo dosahu na publikum. Prijatím Netflixu budeme môcť ešte efektívnejšie obhajovať záujmy globálnej komunity kreatívnych tvorcov. Teším sa, ako na vlastné oči uvidím, čo všetko spolu dosiahneme,“ citoval portál Variety Charlesa Rivkina, generálneho riaditeľa MPAA.

Spielberg chce, aby kiná prežili

Toto rozhodnutie však nie je po vôli iniciatíve filmárov zo „starého“ Hollywoodu pod vedením amerického režiséra S. Spielberga. Tá už niekoľko mesiacov intenzívne bojuje

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Netflix, Oscar

Diskusia (0 reakcií)