Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Soltészovu knihu Mäso plánujú sfilmovať, do projektu vstúpila aj Joj

20.02.2019, 11:55 | reb | © 2019 News and Media Holding

Podľa knihy novinára Arpáda Soltésza Mäso, v ktorej zmapoval reálne príbehy z východu Slovenska v divokých 90. rokoch, má vzniknúť celovečerný film. Realizovať by ho mala produkčná spoločnosť KFS Production, za ktorou stojí režisér Michal Kollár. Ten má na konte okrem iného aj úspešný film Červený kapitán podľa bestselleru Dominika Dána.

  • Tlačiť
  • 3

Pripravovaná snímka dostala rovnaký názov ako knižná predloha. Film Mäso s podtitulom „Vtedy na východe“ má na plátno premietnuť príbeh Niky, mladého rómskeho dievčaťa, ktoré čelí nástrahám mafiánskeho prostredia.

„Mäso je výsledkom zhruba jednej dekády môjho pôsobenia ako investigatívneho novinára na východe Slovenska. Najvýznamnejším zdrojom príjmov podsvetia v regióne bývala, až do vstúpenia Slovenska do schengenského priestoru, ukrajinská hranica. Okrem množstva špinavých peňazí vygenerovala aj množstvo tragických, komických alebo bizarných príbehov, ktoré nebolo možné uverejniť v bežnej tlači,“ napísal k pripravovanému projektu v podkladoch pre Audiovizuálny fond A. Soltész.

Neprehliadnite

Soltészova kniha vyšla v roku 2017, zaradila sa medzi najpredávanejšie domáce tituly. Novinár v nej drsne opísal svoje zážitky z 90. rokov po konci Mečiarovej éry. V knihe použil viacero zážitkov z východu Slovenska, ktoré zakomponoval do príbehu, v ktorom sú ústrednými postavam policajt a novinár. Niektorým z tém v knihe sa pritom A. Soltész venoval aj v rámci svojej žurnalistickej činnosti.   

S režisérom dánovky

Scenáristami filmovej podoby príbehu sú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Audiovizuálny fond, film, mäso