Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Miklánek povedal Eurovízii nie. Vedenie RTVS - ešte sme nerozhodli

11.10.2011, 08:30 | Mirka Kernová

V RTVS sa rozhodli na blížiacej sa Eurovízii nezúčastniť, povedal minulý týždeň programový riaditeľ RTVS. Po pondelkovej porade vedenia RTVS účasť Slovenska na Eurovízii v Baku nie je úplne zavrhnutá.

  • Tlačiť
  • 4

Aktualizácia: Vedenie RTVS v pondelok v tlačovej správe oznámilo, že o tom, či sa RTVS zúčastní najbližšieho ročníka Eurovízie alebo nie, zatiaľ "definitívne nerozhodlo". Nepriamo tak spochybnilo vyjadrenie svojho programového riaditeľa STV Andreja Miklánka, ktorý minulý týždeň pre Mediálne.sk povedal, že "rozhodli sme sa v tomto roku do súťaže neprihlásiť."

"O definitívnom rozhodnutí bude RTVS včas informovať verejnosť," povedal v tlačovom vyhlásení hovorca RTVS. "Vedenie RTVS má záujem o našu prezentáciu na významných medzinárodných súťažiach, slovenský verejnoprávny vysielateľ však musí byť pripravený tak, aby vynaložené finančné prostriedky priniesli očakávaný efekt,"  dodal.


Pôvodná správa vydaná 7. októbra 2011:

eurosong_2012_logo

Známa pesničková súťaž Eurovision Song Contest bude v roku 2012 bez slovenskej účasti. RTVS sa rozhodla tento rok podľa informácií Mediálne.sk neprihlásiť. Potvrdil to programový riaditeľ STV Andrej Miklánek. Práve na jeseň sa štátne televízie rozhodujú, či sa prihlásia, alebo nie. Niektoré začínajú s organizovaním národných kôl.

eurovision_2011

Dočasné vedenie RTVS už vlani chcelo zrušiť účasť Slovenska, hlavne z finančných dôvodov. Keďže STV v termíne nestiahla prihlášku, RTVS sa nakoniec na súťaži zúčastnil, no bez živých prenosov národných kôl, ktoré boli dva roky predtým. Do Düsseldorfu išlo duo speváčok Twiins, o ktorých rozhodla úzka komisia v RTVS. Jednou z podmienok účasti bola finančná sebestačnosť výpravy, speváčky si väčšinu nákladov zaplatili samé.

RTVS tvrdí, že prostriedky, ktoré by ju stála Eurovízia, chce využiť lepšie. "Môžem sľúbiť, že pripravujeme hodnotnejšiu zábavnú reláciu. Už onedlho začíname s Legendami popu. A na jar rovnako prinesieme veľký výpravný formát," povedal pre Mediálne.sk Miklánek. O aký formát pôjde, neprezradil.

Budúcoročný 57. ročník medzinárodnej súťaže sa uskutoční v Baku v Azerbajdžane, v domovskej krajine víťazného dua Ell a Nikki. Termín semifinálových kôl je predbežne určený na 22. a 24. mája a finále na 26. mája 2012.

Plagát Twiins na Eurovision Song Contest 2011

Účasť už potvrdilo napríklad Švédsko, Fínsko, Dánsko, prihlásilo sa napríklad aj Slovinsko, Holandsko či Bulharsko. Tradičnými účastníkmi, ktorí platia najviac na súťaž, sú Nemecko či Veľká Británia.

  • Tlačiť
  • 4