Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovak Telekom predal Rádiokomunikácie

17.05.2007, 17:27 | Tomáš Czwitkovics | © 2007 News and Media Holding

Dominantného šíriteľa TV a rozhlasového signálu kúpi konzorcium TRI R.

  • Tlačiť
  • 0

slovak_telekom.gif

Slovak Telekom (ST) predá svoj odštepný závod Rádiokomunikácie, ktoré šíria prostredníctvom terestriálneho vysielania a satelitu signál slovenských TV kanálov a rozhlasových staníc, konzorciu TRI R. O podpise Rámcovej zmluvy vo štvrtok informovala telekomunikačná spoločnosť ST.

Akciovka TRI R patrí podľa agentúry TASR trom spoločnostiam – najväčšie 60-percentné zastúpenie má spoločnosť Movys, ktorá v minulosti budovala mobilnú sieť pre operátora Orange a vysielače pre slovenské rádiá. Tridsať percent v TRI R patrí zahraničnej firme I.T.A. Telecom Slovensko a desať percent kapitálovému investorovi Hampden Investments.

Hospodárske noviny pred niekoľkými týždňami uvádzali ako záujemcu aj finančnú skupinu J&T, ktorá začiatkom tohto roka kúpila od Grafobal Group televíziu Joj. Jej nový riaditeľ Richard Flimel v rozhovore pre denník Sme na otázku o spoluúčasti na transakcii jasne neodpovedal: „Nie som v J&T dlho, ale už som počul o niekoľkých transakciách, v ktorých sa naša úloha nafukovala. Lichotí nám, že si niekto myslí, že s takým malým tímom dokážeme tak veľa, ale nie vždy je to pravda.“

movys_logo.gif

V prípade skrytej majetkovej účasti vysielateľa by šlo o obchádzanie zákona o digitálnom vysielaní, ktorý zakazuje prepojenie medzi operátorom multiplexu (digitálneho súboru programov) a televízie. Rádiokomunikácie v súčasnosti prevádzkujú pilotné multiplexy na západnom a strednom Slovensku.
Spoločnosť TRI R kupuje Rádiokomunikácie prostredníctvom spoločnosti TBDS – pod tú sa v máji majetkovo aj personálne včlenili Rádiokomunikácie a dcérska spoločnosť RK Tower, s.r.o. Celú transakciu musí schváliť ešte Protimonopolný úrad SR.

Obchodní partneri sa dohodli, že nebudú zverejňovať výšku kúpnej ceny. Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií ešte v apríli povedal, že ST za predaj Rádiokomunikácií dostane 3,51 miliardy korún. (tc)

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)