Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Skylink má samostatnú prevádzku aj na Slovensku

14.06.2011, 16:17 | Mirka Kernová

Pred pár dňami Towercom založil na Slovensku spoločnosť Skylink, ktorá bude pre zákazníkov na Slovensku vykonávať tie isté služby ako pôvodná česko-slovenská satelitná platforma s rovnakým názvom.

  • Tlačiť
  • 0

skylink_logo-2.gif

Česko-slovenská satelitná platforma Skylink mení svoju organizačnú štruktúru. Skylink prepojený na slovenský Towercom a český TradeTec je na Slovensku zastrešený novo akciovkou Skylink, a.s. so sídlom Bratislave, založenou 10. júna. Jediným akcionárom je Towercom. Obchodným manažérom spoločnosti Skylink je Rastislav Boris.

"Spoločnosť Towercom založila 100-percentnú dcérsku spoločnosť Skylink, a to nepeňažným vkladom - časťou podniku spoločnosti Towercom predstavujúcu samostatnú vnútropodnikovú jednotku, analyticky a funkčne oddeliteľnú, ktorá v spolupráci s českou spoločnosťou TradeTec zabezpečuje činnosti podporujúce prevádzkovanie satelitnej platformy Skylink na území Slovenskej republiky," informuje v tlačovej správe PR odelenie Skylinku.

Zapísaním do Obchodného registra Okresného súdu Bratislava prešli na spoločnosť Skylink všetky činnosti, predtým zabezpečované a vykonávané spoločnosťou Towercom, spojené najmä s nákupom a predajom dekódovacích kariet, sprostredkovaním predaja programových balíčkov, marketingovou podporou predaja ako aj zákazníckou podporou spočívajúcou v registrácii a evidencii zákazníkov na území Slovenska.

Od júna Skylink, a.s. zabezpečuje na Slovensku distribúciu dekódovacích kariet a sprostredkovanie predaja jednotlivých programových balíčkov používateľom, ktorí si registrovali dekódovaciu kartu pre územie Slovenska. Zároveň vykonáva zákaznícku podporu pre slovenských zákazníkov.

"Z pohľadu prevádzky a používania služieb satelitnej televízie Skylink neznamená založenie novej spoločnosti žiadnu zmenu," uvádza spoločnosť. 

Towercom iba v marci reorganizoval svoje pôsobenie na Slovensku, keď sa stal iba "technickým zabezpečovateľom" Skylinku. Retransmisiu začal oficiálne prevádzkovať český partner TradeTec. Towercom podnikol tento krok, aby sa vyhol dohľadu Rady pre vysielanie a retransmisiu, ktorá začala upozorňovať operátorov, ponúkajúcich české stanice bez ich súhlasu, na porušenie zákona. 

Adresa novej spoločnosti Skylink, a.s. je zhodná s adresou spoločnosti Towercom - sídli na bratislavskom Kamzíku, telefónne a faxové čísla na zákaznícky servis zostávajú nezmenené a nemení sa ani bankový účet pre úhradu platieb za platené balíčky.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)