Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Simsponovci majú za sebou 600. diel, priniesol aj virtuálnu realitu

18.10.2016, 12:57 | SITA | Mediálne.sk

Fanúšikovia animovaného seriálu Simpsonovci si v USA mohli v pozrieť jeho 600. epizódu. Projekt o obľúbenej žltej rodinke sa tak stal druhým seriálom v prime-time vysielaní, ktorému sa podarilo túto hranicu prekročiť.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Dosiaľ jediným seriálom so 600 dielmi v hlavnom vysielacom čase bol western Gunsmoke, ktorý sa v Amerike vysielal v rokoch 1955 – 1975. S počtom 635 častí je aj rekordmanom v počte odvysielaných epizód.

Šesťstou epizódou Simpsonovcov bol v nedeľu Halloweensky špeciál, ktorý tvorcovia už 27 sérií vysielajú v októbri a často v ňom parodujú trilery či hororové filmy.

V ostatnej časti tak mohli priaznivci programu vidieť napríklad paródiu na dobrodružnú sci-fi sériu Hry o život či akčnú komédiu Kingsman: Tajná služba.

Tvorcovia seriálu zaujali pri 600. epizóde aj zapojením virtuálnej reality. V nej si mohli diváci pozrieť kultovú gaučovú scénu, ktorá otvára dej. Išlo o paródiu na film Planéta opíc, z ktorej sa stala Planéta gaučov. Stačilo si stiahnuť aplikáciu Google Spotlight Stories pre okuliare Google Cardboard a rozhliadať sa ľubovoľne po 360-stupňovom animovanom svete.

S rodinou Simpsonovcov sa diváci zoznámili ešte v roku 1987, keď ich v krátkych filmoch predstavili ako súčasť televíznej relácie The Tracey Ullman Show.

V roku 1989 v decembri odštartoval ich vlastný projekt, ktorý sa od jeho 21. sezóny stal najdlhšie vysielaným seriálom v prime-time.

Rekord v počte odvysielaných epizód spomínaného Gunsmoke, ktorý mal len 20 sérií, by Simpsonovci mohli prekonať, ak by pokračovali zatiaľ nepotvrdenou 29. sezónou. Mohlo by sa tak stať v roku 2018, keď by sa na televízne obrazovky dostala jej 16. časť.

V januári 2017 plánujú tvorcovia projektu odvysielať zatiaľ najdlhšiu epizódu. Mala by trvať hodinu a ukázať by sa v nej malo veľa známych osobností. V špeciálnom diele sa predstaví pán Burns, ktorého podvedie vplyvná hudobná osobnosť a bude potrebovať pomoc od Homera, Barta či rapera Jazzyho Jamesa.

Fanúšikov seriálu čoskoro poteší aj stanica FXX, ktorá v 13-dňovom maratóne ponúkne všetkých doterajších 600 dielov Simpsonovcov za sebou. Vysielať ich bude od 24. novembra do 6. decembra.

Tvorcom žltej rodinky, ktorú tvoria Homer, Marge, Bart, Líza a Maggie, je Matt Groening. Seriál od svojho vzniku získal 31 cien Primetime Emmy, rodina má tiež hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy a Homerov výkrik D’oh! sa v roku 2001 dostal do Oxfordského slovníka anglického jazyka.

Simpsonovcov vysielajú vo viac ako sto krajinách vrátane Slovenska a je preložený do päťdesiatich jazykov. V roku 2007 sa do kín dostala aj snímka s názvom Simpsonovci vo filme.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Simpsonovci

Diskusia (0 reakcií)