Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Simpsonovci to opäť dokázali. Filmový megadeal Disney a Fox predvídali pred rokmi

26.12.2017, 10:33 | ČTK

Americký zábavný gigant Walt Disney sa tento mesiac dohodol, že kúpi filmové štúdio 20th Century Fox. Toto prevzatie už pred dvadsiatimi rokmi predpovedal populárny americký animovaný seriál Simpsonovi.

  • Tlačiť
  • 0

V epizóde Dojezdy pro hvězdy vysielanej po prvýkrát 8. novembra 1998 sa objavilo logo štúdia 20th Century Fox, pri ktorom je napísané „divízia spoločnosti Walt Disney“.

Nejde o prvý prípad, kedy sa udalosti predpovedané v tomto seriáli stali skutočnosťou. V časti Nebárt se budoucnosti z roku 2000 je napríklad zmienka o tom, že Donald Trump sa stane prezidentom Spojených štátov.

Podľa zoznamu Daily Mail Simpsonovci predpovedali aj finančnú krízu v Grécku, korupčný škandál v medzinárodnej futbalovej federácii FIFA či takzvanú arabskú jar.

Neprehliadnite

Spoločnosť Walt Disney sa v polovici decembra dohodla, že za štúdio 20th Century Fox a niektoré ďalšie aktíva mediálnej skupiny 21st Century Fox zaplatí celkovo 52,4 miliardy dolárov (44 mld. eur).

Spoločnosť Disney v rámci tejto transakcie prevezme televíznu činnosť skupiny Fox, vrátane seriálu Simpsonovi.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Disney, Fox, Simpsonovci

Diskusia (0 reakcií)