Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seriálové milenky sa stretnú vo filme. Premiéru má mať ešte tento rok

01.07.2019, 10:23 | TASR | Mediálne.sk

Do kín sa koncom roka chystá nová slovenská romantická komédia s názvom Šťastný nový rok. Na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch ju predstavil režisér Jakub Kroner. V hlavných ženských úlohách sa predstaví štvorica herečiek, ktoré boli tvárami markizáckeho seriálu Milenky.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Milenky

J. Kroner priblížil, že snímka hovorí o hľadaní lásky, ktorá môže do života človeka vstúpiť v každom veku, pričom daný motív sprostredkováva divákovi očami štyroch žien.

Film sa nakrúcal v Tatrách a premiéru má naplánovanú na 5. decembra tohto rok, hoci pôvodne sa hovorilo o jari 2020.

V hlavných ženských úlohách sa predstavia Táňa Pauhofová, Zuzana Norisová, Antónia Lišková a Gabika Marcinková.

Staršie ročníky zastupujú Emília Vášáryová a český herec Jiří Bartoška. Vo filme si zahrali tiež Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Marek Majeský a Jakub Prachař.

Prirovnanie k Avengerom

„Pre mňa je to obrovská česť a skvelá skúsenosť, že som mohol robiť s týmito hercami. Pre mňa sú tu zozbieraní najlepší herci a herečky z Česka a Slovenska. Volám ich Avengeri,“ povedal J. Kroner s odvolaním sa na superhrdinov z marvelovského komiksu The Avengers.

Karlovarský festival hostil mnohých zo spomínaných domácich hercov. Pamätníčkou festivalu je E. Vášáryová, ktorá rada spomína na 70. a 80. roky, kedy na festivale získala niekoľko ocenení.

Zdroj: TASR / Dominika Petráková

„Bola to veľká sláva. Vždy sa našiel dôvod prísť aj do Karlových Varov. Dokonca v roku 1991 som bola na tomto festivale v porote. V tom čase som sa stretla s kolegami, ktorí emigrovali, napríklad s pánom režisérom Jasným a s pánom Formanom. Boli to nádherné a dojímavé chvíle s tými, ktorí žili vonku a veľmi som si to užila,“ uviedla E. Vášáryová.

Milenky nasadili vlani

T. Pauhofová, Z. Norisová, A. Lišková a G. Marcinková boli hlavnými tvárami seriálu Milenky. Markíza ho nasadila prvý raz začiatkom marca minulého roka. Dokopy odvysielala jeho dve série, každú so šiestimi časťami. Ich reprízu ponúkla v januári tohto roka. Seriál režíroval J. Kroner.

Televízia Milenky nakrúcala podľa britského formátu Mistresses od distribučnej spoločnosti BBC Worldwide. Na Slovensko ho priniesla producentka Adriana Kronerová.

Dej Mileniek je o kamarátkach – tridsiatničkách, ktoré prežívajú spleť vzťahov. Buď sú samy neverné svojim manželom a partnerom, prípadne iní muži či ženy podvádzajú svojich partnerov s nimi. Markíza uvádzala seriál s podtitulom „Štyri ženy. Štyri tváre lásky“.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Milenky

Diskusia (0 reakcií)