Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seriálové „Milenky“ idú do kín. Majú potenciál vypredávať slovenské kinosály

06.12.2019, 16:51 | Michal Korec

V prvý decembrový víkend sa opäť očakáva nápor filmových diváčok. Po utorňajších predpremiérach naplno vstúpi do kín romantická komédia Šťastný nový rok. Projekt, ktorý bol neoficiálne známy ako „filmové Milenky“ a neskôr pod názvom Novoročný bozk, má veľké ambície.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

kiná, Milenky

Režisérom filmu je Jakub Kroner, tvorca snímky Love či Bratislavafilmu. Za scenárom stojí Adriana Kronerová. Obaja sa podieľali aj na úspechu 12-dielneho seriálu, ktorý v dvoch sériách odvysielala televízia Markíza.

Neprehliadnite

Film Šťastný nový rok teda ponúka mimoriadne silné herecké obsadenie – zo seriálových Mileniek si totiž vybral všetky štyri hlavné herečky, teda Táňu Pauhofovú, Zuzanu Norisovú, Gabrielu Marcinkovú a Antóniu Liškovú.

K ženskej časti pridal k nim silné mužské mená – Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Marek Majeský. Staršiu ghereckú generáciu zastupujú Emília Vášaryová, Jiří Bartoška a z českých kolegov vybral aj Jakuba Prachařa a Annu Kadeřávkovú.

Výborný dátum premiéry

Načasovanie je priam ideálne a distribútorovi Continental Film hrá do karát viacero faktorov. Tento týždeň je to jediná veľká premiéra – prakticky všetci ostatní distribútori stiahli veľké filmy na minulé či ďalšie týždne, odsunuli aj americké produkcie.

Šťastný nový rok má šancu hrať sa štyri dni v kuse a ísť po diváčkach naplno. Má 90 minút, multiplexy ho môžu nasadiť do dvojhodinových slotov a hrať tri až štyri razy denne v tej istej sále.

Jednosálové okresné kiná si Šťastný nový rok môžu zvoliť na

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kiná, Milenky

Diskusia (0 reakcií)