Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kriminálku Staré Mesto ocenili na medzinárodnom festivale, druhá séria je v príprave

23.04.2013, 09:02 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Druhá séria detektívky sa začne vyrábať začiatkom mája

  • Tlačiť
  • 0

Kriminálka Staré Mesto, seriál, ktorý sa vysielal na jeseň 2010 na Jednotke, získal špeciálnu cenu na 15. Medzinárodnom festivale filmárskych diel s detektívnou tematikou DetectiveFEST.

V kategórii „TV seriál“ sa na súťaži, ktorej výsledky vyhlásili v nedeľu 21. apríla, zúčastnilo 22 nominovaných diel z deviatich krajín. Celkovo na festivale premietli viac ako 200 audiovizuálnych diel v šiestich kategóriách. Slovenskí tvorcovia si ocenenie – sklenený kužeľ – prevezmú v Bratislave.

Samostatne súťažili aj herci – v kategóriách Hrdina a Antihrdina. Herečka Zuzana Fialová, predstaviteľky hlavnej ženskej postavy z Kriminálky Staré Mesto, nadporučíčky Krauzovej, získala diplom.

Zdroj: Trigon Production

Začiatkom mája chcú tvorcovia začať s nakrúcaním avizovanej druhej série. Prvá sa nakrúcala v koprodukcii s RTVS, ČT a finančným príspevkom Audiovizuálneho fondu, český partner sa na pokračovaní projektu nezúčastní.

„Aj medzinárodný úspech potvrdzuje, že rozhodnutie pokračovať druhou sériou, bolo správne. Samozrejme, je to i odmena za obetavosť štábu, ktorý nakrúcal vo veľmi tvrdých podmienkach. A súčasne i motivácia, pretože nakrúcanie nových príbehov nebude oveľa ľahšie,“ dodal Pašš.

Druhá séria detektívok sa na obrazovky dostane na jeseň tohto roku. V uplynulých dňoch prebiehal casting na niektoré vedľajšie postavy. Seriál by mal opäť zaradiť RTVS.

DetectiveFEST sa organizuje od roku 1998, každoročne sa ho zúčastňuje okolo 200 producentov, medzi ktorými majú prevahu domáci Rusi.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)