Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seriál Homeland sa tvorcovia rozhodli ukončiť

08.08.2018, 10:47 | pol | © 2018 News and Media Holding

Americký seriál Homeland (Zradca) sa uzavrie ôsmou sériou, ktorú čaká televízna premiéra v budúcom roku. Tvorcovia o ukončení úspešného a oceňovaného seriálu informovali na Twitteri.

  • Tlačiť
  • 0

Diváci tento rok mohli sledovať siedmu sériu Homelandu, ktorý mal na káblovej stanici Showtime premiéru v roku 2011.

Aktuálne sa pripravuje ôsma séria, ktorá sa má vysielať od júna 2019. Bude zároveň poslednou porciou nových častí.

Seriál sa odvíja od izraelskej predlohy s názvom Hatufim. Hlavnou hrdinkou je agentka CIA Carrie Mathison v podaní herečky Claire Danes.

Jej postava trpí bipolárnou afektívnou poruchou, čo pred svojimi nadriadeným tají. Skrývať sa jej to darí, až kým sa neobjaví seržant Brody, ktorý prežil roky v zajatí teroristov. Podľa agentky je zradca, ktorý do USA prišiel, aby pomohol zosnovať teroristický útok.

Na Slovensku vysielala Homeland TV Joj na menšej stanici Plus. Fanúšikom seriálu je aj bývalý americký prezident Barack Obama.

Seriál získal osem cien Emmy – pre scenáristov, strih, kameru, ale aj oboch hlavných hercov a za seriál ako taký v kategórii dráma. Pridal aj päť Zlatých glóbusov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)