Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Šéfa Rady RTVS Rezník zaskočil, zrušenie Reportérov budú riešiť

13.01.2018, 21:06 | TASR

Verejnoprávny vysielateľ by mal mať investigatívnu reláciu. Myslí si to predseda Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Igor Gallo. Tvrdí, že svoj osobný názor už povedal aj generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi.

  • Tlačiť
  • 2

I. Gallo potvrdil, že Rada RTVS bude budúci týždeň rokovať o Rezníkovom rozhodnutí zrušiť investigatívnu reláciu Reportéri. Redaktori tohto formátu s tým nesúhlasia a J. Rezníkovi poslali otvorený list.

„Prekvapilo ma, že mi generálny riaditeľ o tomto rozhodnutí dopredu nepovedal, dozvedel som sa o tom až z médií,“ povedal I. Gallo s tým, že ak manažment urobí nejaké zásadné rozhodnutia, Rada by o tom ako orgán dohľadu mala vedieť.

„S pánom Rezníkom sme sa však už dohodli na pravidelných stretnutiach, na ktorých ma o veciach bude informovať,“ uviedol I. Gallo.

Neprehliadnite

Reportéri boli podľa I. Galla poslednou investigatívnou reláciou na slovenskom mediálnom trhu. Verejnoprávny vysielateľ podľa neho takýto formát relácie má mať. „V akom parametri, to už je na RTVS,“ dodal s tým, že hovorí za seba a nie za celú Radu.

Reportéri podľa J. Rezníka nezodpovedali nárokom, aké má relácia tohto typu spĺňať - témami ani ich spracovaním. Tím Reportérov sa voči týmto tvrdeniam ohradil.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Jaroslav Rezník, Reportéri, RTVS