Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

S folklórnou šou Zem spieva ráta RTVS od konca januára

19.12.2016, 10:38 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

S talentovou šou Zem spieva zameranou na folklórne vystúpenia by mal RTVS vyrukovať už v prvom mesiaci nového roka. Televízia avizuje štart programu v cenníku reklamy, kde má program miesto prvý raz v sobotu 28. januára.

  • Tlačiť
  • 0

V sobotnom prime-time počíta RTVS začiatkom roka s akvizičným filmami, ale len do posledného januárového víkendu, keď nasadí avizovanú folklórnu šou.

Zem spieva nakrúca verejnoprávna televízia v spolupráci so spoločnosťou Nunez NFE režiséra a producenta Petra Núñeza. Projekt má vyše miliónový rozpočet, pôvodný formát je podobne ako známe licencované talentové šou postavený na kolách kastingov a záverečných živých prenosoch s najlepšími účinkujúcimi.

Relácia má v sobotnom prime-time vyhradený čas do 22. hodiny, podľa zmluvy medzi RTVS a dodávateľov si televízia objednala osem častí.

Aktualizované: Ako zaznelo na rokovaní Rady RTVS, dovedna počíta televízia s 11 dielmi programu, z toho dva budú živé prenosy.

Do programu hľadala televízii účinkujúcich od jari, prihlasovať sa mohli jednotlivci aj skupiny vrátane detí od piatich rokov. Súťaže sa nemôžu zúčastniť profesionáli. Výroba relácie v RTVS už prebiehala v predošlých týždňoch.

Podľa zverejneného štatútu súťaže porota z kastingov vyberala 63 súťažiacich, ktorí si sily zmerali v siedmich súťažných kolách – v každom sa teda objaví deväť účinkujúcich podľa regionálneho princípu – po troch zástupcoch západného, stredného a východného Slovenska.

Do ďalšej fázy má postúpiť 21 súťažiacich s najvyšším hodnotením poroty bez ohľadu na druh výkonu (hudba, spev, tanec), ako aj bez ohľadu na región Slovenska, ktorý reprezentujú. Do finálového kola postúpi osem semifinalistov s najvyšších hodnotením poroty.

Námet na folklórnu šou dostala televízia z externého prostredia, inšpirovala sa pritom obdobnými šou na zahraničných trhoch.

Aj keď princípom sa program RTVS ponáša na známe zahraničné šou, ktoré u nás vysielajú komerčné stanice, podľa verejnoprávnej televízia bude mať Zem spieva niekoľko prvkov, ktoré opomínajú veľké „talentovky“, účinkujúcich zároveň nebude porota zhadzovať.

„Chceme osloviť aj mladších divákov, pobaviť ich aj vzdelať, ale tak, aby boli zachovaní aj tradicionalisti. Spolupracuje s nami na tom slovenská folklórna elita – v porotách, kastingu. Prešli si náš námet, spôsob, ako to bude postavené a až potom súhlasili, že do projektu pôjdu, lebo sa nejdeme priživovať na folklóre a robiť niečo povrchné. Aby sa však na to diváka bavilo pozerať, nedá sa to urobiť bez moderných výrazových prostriedkov,“ hovoril o šou v novembrovom rozhovore riaditeľ programu televíznej časti RTVS Tibor Búza.

Zem spieva nahradí v sobotnom slote jesennú licencovanú novinku Strom želaní, ktorá sa ratingovo nepresadila. RTVS však počíta s pokračovaním tejto relácie.

Piatkový prime-time má v jarnej sezóne vyplniť nová série interaktívneho kvízu Čo ja viem. Nedeľu má na Jednotke vyhradenú druhá séria seriálu Tajné životy, ktorý v januári podľa zverejnenej štruktúry neodštartuje – vlani s prvou sériou začínala televízia už na Nový rok.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS, Zem spieva

Diskusia (0 reakcií)