Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rusko tvrdí, že Markízu predať musel

07.07.2008, 16:45 | Lukáš Kočišek | © 2008 News and Media Holding

Myslím, že Nevestou sa Markíza posunula smerom, ktorý by som ja nedovolil, hovorí zakladateľ Markízy. Rozlúčil by sa aj s Mariannou Ďurianovou.

  • Tlačiť
  • 9

Markízu sme predať museli, inak by už nebola, povedal v rozhovore pre týždenník Nový Čas Nedeľa jej zakladateľ a prvý generálny riaditeľ Pavol Rusko.

pavol_rusko_sita.jpg

Zdroj: SITA


Zakladateľ a prvý generálny riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko.

Tvrdí, že bol v nepriazni vtedajšieho premiéra Mikuláša Dzurindu a v tej situácii by jeho vplyv v licenčnej rade znamenal nepredĺženie licencie Markízy. Jediná šanca bola podľa Ruskových slov predať televíziu Američanom, nech si predĺženie licencie vybavia sami. "Bolo to lepšie, ako pozerať sa na zánik Markízy a vznik novej „modrej“ televízie," dodal.

Svoj dvadsaťpercentný podiel v televízii predal CME za nižšiu ako trhovú cenu, keďže to bolo v neistom čase pred predĺžením licencie. "Čas na zverejnenie sumy ešte neprišiel," povedal.

Dnešný trend dosahovania ekonomických cieľov prostredníctvom mediálneho vplyvu sa mu pre svoju netransparentnosť zdá oveľa nebezpečnejší, ako keď politik priamo figuruje ako spolumajiteľ konkrétneho média. "Také prepojenie je viditeľné a dráždi, ale všetci o ňom vedia a je tak pod kontrolou," dodal. Podľa neho teraz Markíza pôsobí "názorovo impotentne" a do politiky vstupoval tiež preto, aby "Markízu chránil".

V televíziách začína dominovať akýsi zvláštny štýl – je jedno čo si ľudia myslia, hlavne, že sa pozerajú. Je to legitímne, ale podľa mňa by hranice komerčných televízií až tak nízko padať nemuseli. Pavol Rusko

Rusko tvrdí, že by nikdy na obrazovku nepustil šou ako Nevesta pre milionára. "To je hrubo neetický formát, ktorý ukazuje ženy a dievčatá v polohe, ktorú si nezaslúžia. Bojujú o prachy. Pritom by sa to dalo urobiť oveľa krajšie - stačí obrátiť garde (...) Myslím, že Nevestou sa Markíza posunula smerom, ktorý by som ja nedovolil," povedal.

Zopakoval, že po viacnásobných aférach prepieraných v bulvárnych médiách by nenechal ani Mariannu Ďurianovú na poste moderátorky hlavného spravodajstva.

Rusko povedal, že podniká ako tichý spoločník v šoubiznise a realitách. Do politiky sa už vrátiť určite nemieni, televíziu nevylučuje. "Musím počkať, kým sa otvorí priestor s nástupom digitálnej televízie. Myslím, že jednu svižnejšiu štuku v tomto lenivom rybníku by tie lenivé kapry potrebovali," uzavrel.

  • Tlačiť
  • 9