Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS zaradí nový seriál Chochmesovci

22.11.2018, 14:14 | reb | © 2018 News and Media Holding

RTVS onedlho odštartuje nový televízny seriál Chochmesovci. V ňom chce cez príbehy animovanej trojgeneračnej rodiny priblížiť pravidlá etikety. Seriál zaradí do vysielania oboch programových služieb počas týchto Vianoc.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

RTVS

Telerozhlas momentálne končí s prípravou prvej 25-dielnej série. Tú začne vysielať na Jednotke a Dvojke počas týchto Vianoc a diváci ju budú môcť sledovať do júna budúceho roka.

Ako uvádza RTVS, Chochmesovci sú vzdelávací formát s novým typom animácie, ktorý poukazuje na dôležitosť znalosti a aplikovania pravidiel spoločenského správania sa v každodennom živote.

Animovaný seriál priblíži pravidlá slušného správania sa cez príbehy šiestich postáv. „Babička je hippie, dedko konzervatívec, mama ambiciózna workoholička, otec intelektuál a kreatívec, dcéra Simona hipsterka a syn Teo počítačový maniak,“ približuje RTVS.

Na seriáli producentsky spolupracovala spoločnosť K2 Production, autorom grafického dizajnu je Ové Pictures a finančne ho podporil Audiovizuálny fond.

„RTVS prichádza s ojedinelým vzdelávacím projektom na tému, ktorá by v televíznej tvorbe nemala chýbať a na Slovensku bude prvou svojho druhu. Cesta animovaného humoru je určite atraktívnejšia ako teoretické moralizovanie a poučovanie. Animovaní členovia rodiny, ktorí v príbehoch zažívajú situácie vhodného i nevhodného správania, dokážu osloviť všetkých divákov a majú šancu stať sa kultovými,“ poznamenal programový riaditeľ televíznej časti RTVS Marek Ťapák.

Neprehliadnite

Ako priblížila autorka námetu Diana Starinská Kacárová, nápad rozprávať etiketu cez mikropríbehy rodiny Chochmesovcov vznikol hneď na začiatku.

„Vedeli sme, že na interakcie budeme potrebovať viaceré generácie postavičiek a že rodina je najlepšia platforma, na ktorej sa dá rozohrať komédia. Páčil sa nám ‚chór‘ starých rodičov, ktorí do deja vstupujú cez obraz v obývačke a morózne či ironizujúco komentujú. Je podstatné, aby naše postavičky neboli suchopárni moralisti, ale roztomilí excentrici,“ uviedla D. Starinská Kacárová.

RTVS v tomto roku z vlastných nových formátov uviedla na Dvojke reláciu Slovenčina na slovíčkov, ktorá je televíznou verziou známej rozhlasovej rubriky. 

  • Tlačiť
  • 1

Tagy RTVS