Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvé detaily: RTVS začne nakrúcať ďalší pôvodný seriál

06.05.2014, 14:46 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

Verejnoprávna televízia začína produkovať aj posledný z projektov, ktorých názov si poisťovala začiatkom vlaňajška na Úrade priemyselného vlastníctva. Tajné životy bude nový seriál, ktorý sa do vysielania zrejme dostane v priebehu budúceho roka.

  • Tlačiť
  • 0

Ochrannú známku „Tajné životy“ si RTVS registrovala v januári 2013 spolu s názvami Milujem Slovensko, Trpaslíci a Kolonáda.

Všetky projekty už verejnoprávny vysielateľ uviedol do života, zábavno-súťažný program Milujem Slovensko bude pokračovať na jeseň tohto roka, detský formát Trpaslíci sa aktuálne vysiela, seriál Kolonáda sa po úspechu prvej série dočká pokračovania.

Tajné životy je pracovný názov pre ďalší pôvodný seriál, ktorý RTVS vyvíja už niekoľko mesiacov. S nakrúcaním novinky by televízia mala začať koncom mája, výroba by mala trvať do septembra tohto roka. Nasadenie je tak pravdepodobné na začiatku budúceho. V rovnakom období štartovala tento rok Kolonáda.

Tajné životy budú spadať takisto do dramatického žánru, seriál bude mať 13 častí. Vzniká v interných kapacitách RTVS rovnako ako Kolonáda. RTVS už uzavrela pracovné zmluvy s niektorými externými členmi štábu ako vedúcim nakrúcania či lokalizačným manažérom.

Autorkami námetu Tajných životov, ktoré sú zatiaľ pracovným názvom pripravovaného seriálu, sú Alžbeta Bohinská a Naďa Clontz. Obe sa spolu so Soňou Čermákovou-Uličnou podieľali aj na scenároch.

Téma dejovej zápletky zatiaľ nie je známa, tvorcovia však pri písaní príbehu spolupracovali aj s psychologičkou Barborou Kuchárovou.

RTVS má vo výrobe či vývoji aktuálne aj niektoré ďalšie pôvodné seriály. Pre deti chystá Supersieť, s ČT nakrúca seriál z lekárskeho prostredia Obvoďák Martin s Miroslavom Donutilom a pripravuje aj seriál Inšpektor s Jurajom Kukurom, ktorý je aj autorom námetu.

Novinkou bude tiež séria Prvá o významných Slovenkách. Generálny riaditeľ Václav Mika v online rozhovore na Facebooku v jednej z odpovedí načrtol aj pripravovaný zábavný seriál, ktorý by mal vzniknúť takisto v koprodukcii s českou verejnoprávnou televíziou.

Mediálne.sk oslovilo RTVS s doplňujúcimi otázkami.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kolonáda, RTVS, Tajné životy

Diskusia (0 reakcií)