Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS začala nakrúcať nový rodinný seriál, chystá ho na ďalšiu jeseň

01.06.2018, 12:23 | pol | © 2018 News and Media Holding

Režisér Juraj Nvota začal v aktuálnom týždni s nakrúcaním nového pôvodného seriálu Kriminálka 5. C. Vzniká v koprodukcii ČT, RTVS a súkromných partnerov. Literárnu predlohu napísal autor námetu kultovej snímky Kolja.

  • Tlačiť
  • 0

Rodinný seriál vznikal s pracovným názvom Malí veľkí detektívi, napokon sa upravil do podoby Kriminálka 5. C. Druhá časť názvu označuje školskú triedu.

Hrdinami príbehu sú totiž žiaci – detskí detektívi, ktorí sa pustia do riešenia prípadov pašovania a nelegálneho obchodovania exotických zvierat.

Prvé zábery nového rodinného seriálu sa nakrúcali koncom mája v Zlíne počas medzinárodného filmového festivalu.

Skupinu malých detektívov v seriáli vedie Peter Mikina, pomáha mu sesternica Eliška, brat Filip, spolužiaci Kája a Igor, ktorý sa do Zlína práve prisťahoval zo Slovenska.

Neprehliadnite

Seriál je určený najmä pre detských divákov, ale aj rodičov. Stavať bude popri detektívnych zápletkách na priateľstve, odvahe a túžbe pomôcť. Detským hrdinom budú nenápadne pomáhať aj dospelí, napríklad Bolek Polívka, Miroslav Táborský, Milan Lasica, Lenka Krobotová, Zuzana Konečná, Jan Dolanský či Michaela Majerníková.

Literárnu predlohu k seriálu napísal filmový historik, publicista a scenárista Pavel Taussig, ktorý autorsky stojí aj za oscarovým filmom Kolja. Réžiu má na starosti spomínaný J. Nvota.

Kriminálka 5. CZdroj: Zuzana Ricotti (Alef Film&Media)

Detských protagonistov do seriálu hľadali tvorcovia na kastingoch, pre viacerých z nich ide o prvú skúsenosť pred kamerou. Prihlásilo sa okolo 500 záujemcov, z toho 200 na Slovensku. Polovica z nich prišla na kasting do Mlynskej doliny kvôli postavám slovenských dvojičiek Agáty a Beáty, ktoré sa tiež s partiou detektívov spriatelia.

Okrem Zlína a jeho zoologickej záhrady sa bude natáčať v Brne, Pardubiciach, Prahe, Bratislave, na Devíne, Bytči, v Súľovských skalách, v Manínskej tiesňave a v Egypte. Keďže seriál je o obchodovaní so zvieratami, objavia sa v ňom tiež rôzne exotické papagáje, pavúky, motýle, varan, tiger, hady, orly, aligátor, ale i exotické rastliny, o pašovaní ktorých bude jeden z dielov seriálu.

Na príprave kriminálky pre deti a ich rodičov spolupracujú ČT a RTVS s koproducentmi Alef Film & Media a Filmovými ateliérmi.

Seriál bude mať 13 polhodinových častí. RTVS novinku uvedie na jeseň roku 2019.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Česká televízia, RTVS

Diskusia (0 reakcií)