Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

RTVS rieši hokejovú kolíziu, prednosť dá mladým reprezentantom

19.04.2017, 14:12 | pol | © 2017 News and Media Holding

Vo štvrtok podvečer sa hrá štvrtý finálový zápas hokejovej Tipsport ligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou, ale aj štvrťfinálový duel reprezentácie do 18 rokov na majstrovstvách sveta proti Rusku. RTVS sa tak dostala do nežiadanej kolízie – práva má na oba zápasy a musela si vybrať, ktorý odvysiela.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Televízia uprednostní vystúpene mladých Slovákov na domácom svetovom šampionáte. Ak vo štvrtkovom zápase zdolajú ruských rovesníkov, dostanú sa do boja o medaily. Priamy prenos sa na Dvojke začne o 17:15.

O zápasy slovenských reprezentantov do 18 rokov je u divákov záujem, Dvojke priniesli v uplynulých dňoch dvojciferný trhový podiel. Napríklad druhú tretinu pondelkového zápasu Slovenska s Lotyšskom sledovalo takmer 300-tisíc divákov.

Úplne bez obrázkov z Nitry neostanú ani diváci, ktorí preferujú Tipsport ligu. Cez prestávky štvrťfinálového duelu na MS U18 bude RTVS vysielať štvrtý zápas finále play off medzi Nitrou a Banskou Bystricou.

Do Nitry sa obraz presunie aj počas zápasu z MS mladých hokejistov, ak vo finále play off padne gól. Gólovú situáciu uvidia diváci zo záznamu.

Po skončení zápasu na MS U18 bude Dvojka pokračovať v priamom prenose zo zápasu play off Tipsport ligy. Ak sa v zápase Slovensko – Rusko nebude predlžovať, stihnúť by mohla odvysielať naživo záverečnú tretinu z Nitry, kde sa zápas začína o 18:00.

RTVS nemôže finále najvyššej hokejovej súťaže vysielať na webe, práva v online patria internetovej televízii Huste.tv.

Tento postup musela verejnoprávna televízia koordinovať aj s vedením hokejovej súťaže, za ústretovosť ďakuje aj tímom z Nitry a Banskej Bystrice. „Táto situácia je príkladom toho, že niekedy je potrebné prijať rozumný kompromis. RTVS to víta a oceňuje tento fair play prístup, čo je základný fenomén športu,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

„Verím, že tento krok, ktorým sme vyšli v ústrety budúcim slovenským hokejovým hviezdam, im pomôže v hokejovom raste a zvyšovaniu ich popularity medzi našimi tipsportligovými fanúšikmi,“ povedal Richard Lintner, šéf spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi Tipsport ligu.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy RTVS, Tisport liga

Diskusia (0 reakcií)