Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS predstavila jeseň. Pozrite si materiály z prezentácie

23.08.2016, 15:10 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

RTVS v utorok na oficiálnej tlačovkej informovala o svojom jesennom programe, v ktorom potvrdila všetky avizované formáty. Viacero z nich sa viaže aj k 60. výročiu televízie a 90. výročiu rozhlasu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

Potvrdená je štruktúra Jednotky s pondelkovými premiérami koprodukčných filmov RTVS a filmovým kinom, utorkovou zábavou Nikto nie je dokonalý, mužskými stredami s Ligou majstrov, štvrtkovou novinkou Zlaté časy a filmami z televíznej klasiky v HD, piatkovým Milujem Slovensko, sobotnou feel-good šou Strom želaní a pokračovaním Pravdivých príbehov s Katkou Brychtovou a nedeľným seriálom Doktor Martin II. Pokračovať nebudú Nečakané stretnutia.

Časť grafiky novej šou Zlaté časy už vidno v kompiláte, v ktorom RTVS promuje jesennú štruktúru. Formát odštartuje 22. septembra, pripravených je 14 častí. Moderátormi sú Dano Heriban a Elena Vacvalová.

„Formát je postavený na spomienkach a práci s televíznym archívom. Je tam však aj niekoľko nových modelov, keďže televízny archív bol už vyžmýkaný viackrát, v tomto prípade sme sa pokúsili o trochu iný prístup. Chceme si spomenúť na 60. výročie televízie, pokúsime sa o zaujímavý, uvoľnenejší pohľad na ňu. Pôjdeme po rokoch a nielen po televíznej minulosti, ale aj naprieč spoločenskými udalosťami,“ priblížil novinku RTVS programový riaditeľ televíznej časti Tibor Búza. Prvé štyri časti nakrúcala televízia ešte v máji a júni.

Jesenná programová štruktúra JednotkyZdroj: Mediálne.sk

Ďalšou novinkou je licencovaná šou od holandskej Talpy Strom želaní. Vysielať sa bude od októbra v sobotnom prime-time, moderátorom je Matej „Sajfa“ Cifra, prvá séria zahŕňa osem dielov.

„Sajfa bude plniť želania deťom po Slovensku z jednotlivých škôl. Formát má potenciál, aby u nás bol úspešný a stal sa príjemným, kultivovaným spoločníkom počas sobotných večerov,“ načrtol T. Búza.

Strom želaníZdroj: RTVS

Okrem ďalších stabilných relácií počíta Jednotka na jeseň aj s premiérovými akvizíciami – seriálom Vrchný inšpektor Banks – premiéra 4. séria od októbra, Rodinným tajomstvom, ktoré nasadí v novembri a Sherlockom Holmesom, ktorý v októbri obsadí podvečerný slot.

Galaprogram k 60. výročiu televízie na Slovensku je potvrdený na 14. novembra o 20:25, vysielať sa bude z historickej budovy SND.

Dvojka prinesie od 5. septembra návrat Bratislavských pondelkov, kde musel RTVS pri niektorých inscenáciách opätovne získavať práva. „Napríklad pri Máriovi a kúzelníkovi to trvalo skoro rok,“ poznamenal T. Búza.

Neprehliadnite

Dokumentária séria Televízia za dverami sa bude vysielať od 11. septembra, do histórie televízneho vysielania pozve archivár RTVS Milan Antonič. Stredajší prime-time od 31. augusta zahrnie sériu Televízia po slovensky, vrátane špeciálneho vysielania naživo 2. novembra s talkšou.

Dokumentárny cyklus Zlatá lýra odštartuje na Dvojke 13. septembra, vysielať sa bude každý utorok. Séria Prvá o výnimočných Slovenkách sa vracia od 29. augusta v pondelkovom nasadení. RTVS uvedie aj štyri časti, ktoré už vysielala. Zvyšných šesť dielov je premiérových.

Stredajší prime-time patrí od 7. septembra cyklu Trabantom z Austrálie do Ázie. V známej cestovateľskej sérii je RTVS prvý raz aj koproducentom.

Dvojka na jeseň bude vysielať klasiku Alžbetin dvor a Tisícročná včela od 2. septembra v HD kvalite a zretušovanej podobe. Ako Mediálne.sk už skôr informovalo, medzi akvizičnými seriálmi sú druhá séria Farga, Wolf Hall a 1992.

Slovenský rozhlas zásadnejšie zmeny v nastavenej štruktúre počas hlavnej sezóny nechystá. Svoje 90. výročie oslávi aj koncertom vlastného symfonického orchestra 13. novembra.

Novými reláciami na Rádiu Slovensko budú formáty Veda.sk vznikajúca v spolupráci s SAV, kde sa budú v sobotu po 22:20 popularizovať vedecké témy. Boris Filan pripravil šesťdielny seriál Verejné tajomstvá. Stanica bude mať aj novú poslucháčsku súťaž o zimné lyžiarske pobyty v Alpách.

Počas jesene odvysiela rozhlas aj slávnostný koncert k 40. výročiu Orchestra ľudových nástrojov, organizuje koncert k 12. narodeninám Rádia_FM. Vo vysielaní bude rezonovať tiež pesničková súťaž Košický zlatý poklad, v novembri Rádio Devín zastreší medzinárodný festival rozhlasových hier pre deti a mládež Prix Ex Aequo.

Nezabudnuteľná jeseň s RTVS by Martin Poláš on Scribd

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)