Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS pôjde možno do Eurosongu 2012, bude ho pripravovať ináč

23.05.2011, 15:00 | Mirka Kernová

Ak budú peniaze, RTVS pôjde aj do ďalšieho ročníka Eurosongu v Baku. Príprava bude omnoho dlhšia a iným spôsobom, avizuje Zemková.

  • Tlačiť
  • 0

eurosong_2012_logo

Manažment RTVS sa chcel pôvodne vyhnúť účasti na Eurovision Song Contest 2011, uzatvorené zmluvy predchádzajúceho vedenia to nakoniec neumožnili. Po odvysielaní posledného ročníka, na ktorom duo Twiins nepochodilo, je generálna riaditeľka RTVS Miloslava Zemková voči budúcoročnej účasti už otvorenejšia.

Účasť RTVS bude podľa nej závisieť od peňazí. „Bude treba zvážiť, či do tejto súťaže pôjdeme na budúci rok, alebo nie,“ povedala Zemková minulý týždeň členom Rady RTVS. „Ak by sme išli a rozpočet by to dovolil, tak takúto súťaž treba pripravovať omnoho dlhšie a iným spôsobom,“ povedala.

azerbajdzan eurosong eurovision 2011 3_2

Najbližší 57. ročník súťaže Eurovision Song Contest 2012 sa uskutoční v Baku v Azerbajdžane, odkiaľ sú víťazi tohto ročníka Eldar Gasimov and Nigar Jamal. Predbežne je termín dvoch semifinálových kôl stanovený na 22. a 24. mája a finále na 26. mája. Účasť už potvrdilo 12 krajín – medzi nimi je, samozrejme, Azerbajdžan, potom Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko či Nemecko.

Aj keď tohtoročné zástupkyne Slovenska, dvojičky Daniela Jančichová a Veronika Nízlová alias Twiins nepostúpili, programový šéf RTVS Ľuboš Machaj ich účasť hodnotí pozitívne. „Náš kandidát skončil šesť bodov pod finále, ale o šesť miest lepšie ako v minulom roku (Kristína s pesničkou Horerhornie - pozn. red.), za podstatne nižších finančných nákladov," povedal Machaj. "Eurosong bol zabezpečený, ako nám dovoľovali naše finančné prostriedky, ale skončil sa celkom dobre, tá prezentácia bola celkom dobre zabezpečená," dodal. 

Tento rok neboli na Slovensku národné kolá. Nové vedenie RTVS pôvodne plánovalo kvôli nepriaznivej finančnej situácii sa súťaže nezúčastniť. Keďže predchádzajúce vedenie už zaplatilo poplatky za Eurosong,  kvôli hroziacim penále účasť Zemková nakoniec neodriekla.

Slovenské zástupkyne vybrala sama RTVS s vlastnou porotou, pričom dôležitou podmienkou bola aj finančná sebestačnosť, keďže veľkú časť nákladov niesli samotné speváčky. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)