Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS podľa Rady porušila zákon v magazíne o prírode. Riešiť bude aj kvóty

28.08.2019, 18:47 | reb | © 2019 News and Media Holding

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom poslednom zasadnutí udelila niekoľko sankcií. Na porušenie zákona upozornila RTVS pre reláciu Halali, ktorú vysiela na Dvojke. Televízia Joj si podľa regulátora neustrážila sponzorský odkaz výrobcu liehovín, ktorý zaradila krátko pred povoleným časom.

  • Tlačiť
  • 0

V magazíne o prírode Halali si RTVS podľa Rady neustrážila všestrannosť informácií a názorová pluralitu. Sporná má byť príspevok s názvom Sedemdesiatka tatranská.

RVR tvrdí, že tu „nebola sprostredkovaná téma ochrany a revitalizácie lesov a lesných porastov postihnutých kalamitami na území SR v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti aj z pohľadu zástancov koncepcie bezzásahovosti“.

Na porušenie zákona dostala upozornenie aj televízia Joj. Koncom minulého roka odvysielala na menšej stanici Wau sponzorský odkaz spoločnosti Gas Familia, ktorá vyrába liehoviny.

Podľa regulátora došlo k porušeniu povinnosti, aby osoba, ktorej hlavnou činnosťou je výroba alkoholických nápojov nebola sponzorom programu alebo programovej služby vysielanej v časovom rozhraní 6:00 až 22:00. Na Wau sa tento odkaz objavil približne v čase 21:55.

Ako informovala RVR, rovnaká sankcia bola uložená aj regionálnej Televízii Poprad. Tá mala porušiť zákon o digitálnom vysielaní, ku ktorému došlo tým, že neoznámila Rade zmenu údajov uvedených v žiadosti o udelenie licencie na digitálne vysielanie – zmena štatutárneho zástupcu – do 15 dní od vzniku zmeny.

Z Digi Sport 4 je Premier Sport

Rada na zasadnutí odobrala licenciu na vysielanie televíznej programovej služby video bar spoločnosti Phonotex. Legislatíva vysielateľovi zakazuje prevod väčšinového podielu vo firme, ktorej patrí vysielacia licencia či hlasovacích práv vysielateľa s licenciou bez súhlasu Rady.

Phonotex tak podľa regulátora urobil. Podľa zákona musí držiteľ licencie Radu písomne požiadať o takýto súhlas, ak sa prevod podielu deje v rozsahu prevyšujúcom 55 percent celkovej hodnoty základného imania a hlasovacích práv.

Licenciu celoplošné digitálne vysielanie televíznej

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rada pre vysielanie a retransmisiu

Diskusia (0 reakcií)