Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS opäť chystá Moje povstanie. V úlohe hrdinov budú Gogo, Sajfa aj Štepka

16.07.2019, 14:34 | reb | TASR

Pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania pripravuje RTVS projekt Moje povstanie.sk 2.0. Ide o pokračovanie minisérie, ktorú odvysielala pred piatimi rokmi, keď sme si pripomínali okrúhle výročie tejto historickej udalosti. Aj tentoraz sú súčasťou projektu zinscenované príbehy obyčajných ľudí z obdobia SNP, ktorých stvárnia známe osobnosti.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS, SNP

Miniséria Moje povstanie.sk vznikla v roku 2014. Jej režisérom bol v tom čase Jonáš Karásek, ďalšiu sériu projektu režíruje Juraj Štepka.

Pri Mojom povstaní 2.0 po rokoch RTVS zopakuje spoluprácu so spoločnosťou MW Promotion a Martinom Markom, ktorý je jeho producentom. Za scenárom stojí Peter Rajčák.

Podľa tvorcov je cieľom znovu pripomenúť významnú historickú udalosť mladým ľuďom a predstaviť im SNP „prostredníctvom príbehov individuálneho hrdinstva obyčajných ľudí“.

V šiestich krátkych filmoch stvárnia hlavné postavy aj tentoraz známe osobnosti a influenceri oslovujúci mladšiu generáciu – youtuber Daniel Štrauch známy ako Gogo, moderátor Matej „Sajfa“ Cifra, speváčky Mária Čírová a Katarína Knechtová, raper Michal Straka alias Ego, ale aj herci ako Stanislav Štepka, Zuzana Kronerová a Ján Koleník.

Všetky videá druhej série Môjho povstania budú zverejnené presne v deň 75. výročia SNP, RTVS koncom augusta opäť odvysiela celý film.

„Máme ambíciu podnietiť záujem mladých o vlastnú históriu a pomôcť budovať základy na vytváranie národnej hrdosti a identity. Uvedomujeme si silu a nadčasovosť príbehov Slovenského národného povstania. Aj tentoraz budú spracované modernou formou, jazykom mladých a atraktívnymi výrazovými prostriedkami,“ povedal za MW Production Martin Marko.

Tento rok je novinkou oficiálny profil projektu na Instagrame, kde fanúšikovia nájdu zábery z nakrúcania a ďalšie detaily. Na Facebooku boli tvorcovia aktívni už počas prvej série.

Ako M. Marko doplnil, ďalšou sériou by radi vyvolali aj medzigeneračnú diskusiu v rodinách, kde sa zachovali autentické príbehy z SNP, keďže je to posledná šanca vypočuť si ich od žijúcich pamätníkov udalostí z rokov 1944 a 1945.

V prevej sérii si hrdinov zahrali hokejista Miro Šatan, tenistka Dominika Cibulková, boxer Tomi Kid Kovács, speváčka Celeste Buckingham, herec Lukáš Latinák aj raper Majk Spirit.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS, SNP

Diskusia (0 reakcií)