Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS odložila spustenie športovej stanice. Nový dátum zatiaľ nemá

24.03.2020, 12:39 | pol | © 2020 News and Media Holding

Štvrtý televízny kanál RTVS nezačne vysielať tento rok v júni podľa pôvodných plánov. Telerozhlas v utorok informoval, že spustenie novej stanice odkladá na neurčito. Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá zrušila množstvo podujatí plánovaných na najbližšie mesiace.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy

RTVS

Štart televízneho kanála Šport viazala RTVS na tohtoročné Majstrovstvá Európy vo futbale, ktoré sa mali na starom kontinente hrať od 12. júna. Organizátori ich však pre pandémiu zrušili – UEFA rozhodla o preložení na budúcoročné leto.

Aktuálne je pravdepodobné, že sa v pôvodnom termíne neuskutoční ani ďalší z predpokladaných programových pilierov stanice – letná olympiáda v Tokiu. Medzinárodný olympijský výbor má rozhodnutie urobiť v najbližších týždňoch, skloňuje sa pritom takisto odklad podujatia.

Prípravy a nákupy bežia mesiace 

RTVS za týchto okolností nespustí nový športový kanál. Prípravy naň bežali niekoľko mesiacov. Televízia tvrdí, že ich v maximálnej miere dokončí.

„V čase vrcholiacich príprav na vznik Športu, keď sú rozbehnuté stavebné práce, technologické obstarávania, skladba programu, nákup licencií a výberové konania na nových ľudí, sme sa dostali do obrovskej neistoty,“ komentoval vývoj situácie šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Neprehliadnite

Nový termín spustenia Športu nechce zatiaľ RTVS odhadovať. „V tejto chvíli by bolo maximálne nezodpovedné oznámiť konkrétny termín spustenia nového okruhu a vstupovať do ďalších finančných záväzkov. Nevieme predpovedať, ako sa situácia vyvinie a kedy začne šport na Slovensku a vo svete naplno fungovať. Keď bude jasné, že je to procesne, finančne a personálne reálne, tak prípravy opäť rozbehneme,“ načrtol M. Hajko.

V rámci príprav na 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy RTVS