Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS krstila novú Kolonádu. Pozrite si zvučku a obrázky z druhej série

16.12.2015, 15:04 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

RTVS v utorok pokrstila novú sériu svojho pôvodného seriálu Kolonáda. Ten sa do vysielania dostane v nedeľu 10. januára 2016 o 20:25 na Jednotke. Druhá séria s 13 časťami uzavrie príbeh.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kolonáda, RTVS

Do pokračovania Kolonády, ktorej prvej sériu vysielala verejnoprávna televízia od januára 2014, obsadili tvorcovia aj niekoľko nových postáv. Je medzi nimi napríklad Anna Rakovská, ktorá stvárni hlavnú postavu Terezu Kišovú, ale aj Ady Hajdu v úlohe doktora Richtera.

Ďalšími hereckými posilami sú Atilla Mokoš, Martin Hronský, Adam Gažo, Ingrid Ištóková, Roman Poláčik či Milada Rajzíková.

Na seriáli pracovali rovnakí tvorcovia ako pri prvej sérii na čele s režisérom Stanislavom Párnickým a hlavným kameramanov Lacom Krausom. Nakrúcanie prebiehalo v letných mesiacoch.

Dej pokračovania nadviaže na finále prvej série s miernym odstupom. Seriál pôvodne finišoval rodinným zmierením, jedno tajomstvo však pred mladším bratom Jakubom zostalo utajené. Starší brat Adam zo Slovenska odišiel, lebo cítil zodpovednosť za rozklad rodiny. Jakubovi rozhodnutie zdôvodnil pracovnou ponukou v zahraničí.

Kolonáda II. sa začína vo chvíli, keď sa Adam po roku strávenom v Nemecku vracia domov. Prijal miesto ortopéda v martinskej nemocnici. Na Slovensko prichádza aj s priateľkou Terezou, ktorá má malého syna Šimona. Kvôli vážne chorému Terezinmu otcovi sa už do Nemecka dvojica nevráti, naopak, čaká ich svadba na Slovensku. Na nej sa Adam zraní a doliečovať sa bude v kúpeľoch. Jeho mama Adela pomáha so starostlivosťou o nevlastného vnuka Šimona, no vzťah s jeho mamou Terezou je napätý. Aj Adam začína tušiť, že jeho život nebude taký idylický, ako si predstavoval.

„Príbeh sa v druhej sérii posúva podstatne ďalej a myslím, že nielen diváci, ale aj odborná verejnosť vie, že našou ambíciou je predovšetkým produkovať kvalitné diela,“ povedal k pokračovaniu seriál programový riaditeľ televíznej časti RTVS Tibor Búza.

RTVS sa odvíja od úspechu Kolonády, s ktorou vlani v zime dosahovala nadpriemerné čísla sledovanosti. Divákom potom ponúkla aj ďalší dramatický seriál Tajné životy, ktorý takisto čaká pokračovanie.

„Chceme ísť cestou malých sérií, v koncepte RTVS nie sú denné seriály, ktoré sa vysielajú niekoľko rokov. Ideme skôr po kvalite, ktorú pre nás krátke série predstavujú. Ohlas, aký vyvolala Kolonáda, je pre nás nielen potešujúci, ale úprimne povedané aj prekvapujúci,“ dodal T. Búza.

Kolonáda II.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kolonáda, RTVS

Diskusia (0 reakcií)