Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS dotiahla práva na nového Sherlocka, ponúkne ho zarovno s BBC

06.12.2016, 00:43 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Premiérová časť očakávanej štvrtej série kriminálky Sherlock pôjde v rovnaký deň na britskej stanici BBC One aj na Dvojke. RTVS sa podarilo dotiahnuť deal, vďaka ktorému získala najnovšie diely kultovej minisérie.

  • Tlačiť
  • 4

RTVS avizovala snahu dotiahnuť dohodu s BBC tak, aby nového Sherlocka získala a mohla ho ponúknuť spoločne s pôvodným vysielateľom. To sa podarilo.

Nového Sherlocka uvidia Briti 1. januára 2017, v ten istý deň o 22:10 pôjde aj na Dvojke. Verejnoprávna stanica zaradí na Nový rok úvodný film štvrtej série s názvom The Six Thatchers (Šesť Thatcheriek). Sherlocka bude od 2. januára vysielať aj Česká televízia. 

Očakávaná štvrtá séria Sherlocka má celkovo tri časti, zvyšné dve sa na obrazovku dostanú v týždňovom odstupe. V origináli nesú názov Klamajúci detektív (The Lying Detective) a Konečný problém (The Final Problem).

Ako napísali viaceré britské médiá, prvé dva diely série sa budú odvíjať od príbehov Arthura Conana Doyla Šesť Napoleónov a Umierajúci detektív.

Tvorcovia pri štvrtej sérii sľubujú temný dej, ktorý naznačuje aj zverejnený trailer. Novým záporným hrdinom bude postava menom Culverton Smith v podaní herca Tobyho Jonesa. Vylúčený nie je ani návrat Moriartyho (Andrew Scott). Odhalené sú aj ďalšie súčasti deja, ktoré však pre ich povahu spoilera neuvádzame.

BBC vysiela „moderného“ Sherlocka od roku 2010, predošlú tretiu sériu uviedla ešte v roku 2014. Vlani zaradila jednu epizódu navyše v rámci novoročného špeciálu. Tú ponukne počas sviatkov divákom aj RTVS - viktoriánsky špeciál zaradí na Dvojke 26. decembra o 21:15. 

Nakrúcanie pokračovania sa viackrát odkladalo, napokon však prebehlo od apríla do augusta tohto roka. Hlavné postavy, pochopiteľne, opäť stvárnia Benedict Cumberbatch v úlohe Sherlocka a Martin Freeman ako jeho verný pomocník Dr. Watson.

Zatiaľ nie je potvrdené, či je štvrtá séria Sherlocka záverečná. Podľa niektorých webov je to však pravdepodobné, čo v rozhovoroch naznačovali aj členovia štábu.

Sherlock má na konte niekoľko ocenení, pozbieral televízne ceny BAFTA, ale aj ceny Emmy pre B. Cumberbatcha, M. Freemana, ako aj spolutvorcu a scenáristu Stevena Moffata. Na tohtoročnom oceňovaní Primetime Emmy Award triumfoval novoročný špeciál s názvom The Abominable Bride aj v kategórii najlepší televízny film.

RTVS si ešte skôr počas tohtoročných sviatkov pripravila aj ďalšiu akvizičnú premiéru – reboot trilógie Winnetou, ktorý zas uvedie deň po premiére v Nemecku. Filmy koprodukovali RTL a BetaFilm, na Jednotke pôjdu 26., 28. a 30. decembra. 

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Amazon, potraviny, supermarkety