Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS dostane od štátu ďalšie prostriedky, pridá jej 675-tisíc eur

20.05.2019, 13:41 | TASR

Verejnoprávna RTVS dostane od štátu ďalších 675-tisíc eur, takmer polovicu zo zvýšených prostriedkov použije na nákup nových hudobných nástrojov pre Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SRo). Vedenie telerozhlasu o zvýšení prostredníctvom dodatku zmluvy so štátom informovalo Radu RTVS na jej pondelkovom rokovaní.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

„Investičnú injekciu si vyžaduje nevyhnutnosť obnovy časti hudobných nástrojov symfonického telesa, na čo prostriedky v bežnom rozpočte nepostačujú,“ vysvetlil riaditeľ sekcie programových služieb SRo Michal Dzurjanin.

„Budeme môcť zakúpiť nástroje predovšetkým do dychovej sekcie, kde sa cena jednotlivých nástrojov pohybuje rádovo v desiatkach tisícov eur, časť sumy neinvestujeme aj do obnovy organu, samozrejme, nepôjde o komplexnú rekonštrukciu, ktorá je rozdelená na viacero etáp,“ spresnil ďalej.

Ďalšie peniaze majú v roku 2019 pokryť výrobu programu k Roku M. R. Štefánika (55-tisíc eur) i oslavám 75. výročia SNP (70-tisíc eur). O 250-tisíc eur sa zvyšujú aj prostriedky pre národnostné vysielanie v rozhlase i televízii.

Neprehliadnite

„Keďže ide o jednorazové zvýšenie, použijeme ich na tvorbu rozhlasových i televíznych programov, ktoré budú patriť k zlatému fondu,“ naznačil riaditeľ sekcie národnostného vysielania RTVS Attila Lovász.

„Ide napríklad o formáty portrétov mladých osobností, televízne dokumenty i literárno-dramatické diela pre rozhlasové vysielanie,“ doplnil. Celková výška príspevku zo štátneho rozpočtu na zabezpečenie činnosti RTVS v roku 2019 je po zmene 26 675 000 eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)