Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS doplnila televíznu grafiku. Pozrite si letné jingle

01.07.2019, 15:54 | reb | © 2019 News and Media Holding

Vysielacia grafika RTVS je v lete doplnená o ďalšie jingle. Od začiatku júla budú divákov televíznym vysielaním Jednotky a Dvojky sprevádzať nové programové predely.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

Ako približuje riaditeľ sekcie marketingu Richard Jajcay, na Jednotke sú pripravené filmované jingle a do vysielania Dvojky pribudnú animované predely.

„Sme radi, že môžeme divákom sprostredkovať prázdninovú a dovolenkovú atmosféru aj prostredníctvom predelov medzi programami,“ dodáva R. Jajcay.

Vizuál súvisí s letnou tematikou. Na Jednotke to bude napríklad záber na ženu v bazéne či skok do jazera, na Dvojke abstraktné tvary a farebná roztápajúca sa zmrzlina.

RTVS novými televíznymi jinglami nadväzuje na kreatívny koncept televízneho identitu RTVS, ktorý získal viaceré ocenenia na Slovensku i vo svete.

Napríklad v júni 2016 získala zlato na medzinárodnej súťaži hodnotiacej promo, dizajn a marketing PromaxBDA Awards. RTVS uspela v televíznej kategórii imidžová kampaň stanice z pohľadu Art Direction a dizajnu.

Verejnoprávna televízia prekopala vizuál pred vyše štyrmi rokmi rokmi, novú televíznu grafiku predstavila v máji 2015. Je z dielne českého štúdia Oficina, ktorého koncept nahradil predošlý používaný od roku 2012.

Neprehliadnite

Od začiatku bol koncept jinglov nastavený tak, že na Jednotke sú hrané a v prípade Dvojky využívajú abstrakciu. RTVS zároveň oba kanály spojila s rozdielnym staničným hlasom – Jurajom Kemkom v prípade Jednotky a Jánom Trégerom na Dvojke. Odlišný vizuál Dvojky má zdôrazniť rozdielnu ponuku oboch verejnoprávnych staníc. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)