Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS bude mať seriál z lekárskeho prostredia, kúpila ho opäť v Poľsku

30.09.2014, 11:43 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

RTVS pokračuje v spolupráci s poľskou komerčnou stanicou TVN, z ktorej produkcie pochádza aj aktuálne vysielaný seriál Recept na život nasadzovaný v pracovných dňoch o 17:00 na Jednotke. Slovenská verejnoprávna televízia získala ďalší seriál Lekarze (distribučný názov Medics).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

lekári, RTVS

Seriál z lekárskeho prostredia uviedla TVN v sezóne 2012/2013, v septembri tohto roka sa začala vysielať už piata séria. Rovnako ako predchádzajúce pozostáva z 13 častí. Komerčná stanica ho vysiela v týždennej periodicite v nedeľu o 21:00.

Najlepšie čísla mala v Poľsku prvá séria na jeseň 2012, ktorá v cieľovke 16 – 49 dosiahla priemerný trhový podiel 23,9 percenta. Seriál sledovalo v priemere 3,05 milióna divákov starších ako štyri roky, písal web Wirtualnemedia.pl.

Recept na život, ktorý TVN vysielala v minulosti takisto v nedeľnom slote, mal v prípade prvej série zhruba o dva percentuálne body vyšší výkon. Štvrtá séria seriálu Lekarze čelila na jar tohto roka menšiemu záujmu s 15,4-percentným shareom u mladších divákov.

RTVS si objednala všetkých 65 dosiaľ nakrútených epizód s dĺžkou 60 minút. Poľskej televízii zaplatí dovedna 55 900 eur, trojročná vysielacia licencia začne platiť 1. januára 2015.

Lekarze, čiže Lekári, sú klasickým príbehom z medicínskeho prostredia. Hlavná hrdinka je chirurgička Alica, ktorá je mladá, ambiciózna lekárka s veľkou vášňou pre profesiu, ktorú si zvolila. Dej sa odohráva vo fiktívnej nemocnici Copernicus v meste Toruň, kam Alica prichádza z hlavného mesta po rozchode s priateľom.

Seriál sa TVN pozdávala natoľko, že si druhú sériu objednala ešte predtým, ako do vysielania seriál nasadila. Stanica rozhodla o výrobe nových častí zhruba tri mesiace pred uvedením novinky na obraz, informovali Wirtualnemedia.pl.

Na seriály z lekárskeho prostredia vsádzajú slovenské televízie nepretržite. Vlastnú novinku Doktori uvedie aj Markíza od polovice októbra.

RTVS vysielala tento rok pôvodný seriál Kolonáda, kde boli hlavnými postavami takisto lekári. Vlani vysiela verejnoprávna televízia druhú sériu kultovej Sanitky. S ČT nakrúca RTVS aj novinku Obvoďák Martin, kde hlavnú rolu lekára stvárňuje Miroslav Donutil. Seriál inšpirovaný britským originálom Doc Martin by sa mal dostať do vysielania v roku 2015.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy lekári, RTVS

Diskusia (0 reakcií)