Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTVS bude hľadať nového moderátora GBS, Lajčáková-Hargašová odchádza

21.07.2017, 14:49 | pol | © 2017 News and Media Holding

RTVS od augusta príde o svoju tvár športového spravodajstva Jarmilu Lajčákovú-Hargašovú. Tá odchádza za manželom, ministrom Miroslavom Lajčákom, ktorý bude pôsobiť ako predseda Valného zhromaždenia OSN.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy

RTVS

Moderátorka športu si od 1. augusta berie v RTVS neplatené voľno. „Budem nasledovať svojho manžela počas jeho pôsobenia na poste predsedu VZ OSN v New Yorku, ktoré bude trvať jeden rok“ povedala pre Pluska.sk.

J. Lajčáková-Hargašová vysvetľuje, že rodina je pre ňu prvoradá a manžela bude sprevádzať rovnako ako v minulosti v Belehrade či Bruseli.

„Aj touto cestou sa jej chceme poďakovať za profesionálny prístup a jej doterajšie pôsobenie vo verejnoprávnom médiu si vysoko ceníme. RTVS sa bude tešiť na jej návrat,“ povedal PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

V RTVS budú musieť riešiť náhradu za moderátorku v relácii Góly – body – sekundy, zatiaľ sa o personálnom obsadení postu podľa informácií Mediálne.sk nerozhodlo.

„V športovej redakcii RTVS je dostatok kvalitných ľudí, ktorých si vieme v úlohe moderátorky alebo moderátora GBS predstaviť,“ načrtol J. Kadáš.

Pri moderovaní GBS sa striedajú spoločne s J. Lajčákovou-Hargašovou Ján Hudok, Ján Žgravčák a Oľga Hamadejová.

V RTVS pôsobí J. Lajčáková-Hargašová dlhé roka. Vo verejnoprávnej televízii najprv moderovala zábavné šou Hit storočia a Môj najmilší hit. Neskôr sa stala tvárou hlavnej spravodajskej relácie. Po konci v nej a návrate z Bruselu ju v roku 2011 vtedajšie vedenie televízie presunulo mimo spravodajstva a krátko moderovala vlastnú talkšou Tandemy. U divákov však neuspela a skončila po pár vydaniach v tom istom roku.

Športové spravodajstvo začalo J. Lajčáková-Hargašová moderovať v RTVS v roku 2013. Okrem toho dostáva príležitosť aj pri špeciálnych projektoch, napríklad ako moderátorka adventných koncertov. Televíznu kariéru začínala ako športová moderátorka v Markíze, kde uvádzala aj talškou Nočné lampy.

  • Tlačiť
  • 4

Tagy RTVS