Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

RTL už našla nového Winnetoua. Je z Albánska a originál nepoznal

25.08.2015, 13:13 | pol | © 2015 News and Media Holding

Filmová klasika o náčelníkovi apačov Winnetouovi ožíva v produkcii nemeckej RTL. Tá v budúcom roku uvedie trojdielnu filmovú sériu, ktoré chce nadviazať na kultovú trilógiu podľa knižnej predlohy Karla Maya.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTL

RTL už našla hlavného hrdinu do pripravovaného remakeu, postavu stvárni 32-ročný albánsky herec Nik Xhelilaj.

Nemeckým divákom veľmi známy nie je, zahral si napríklad vo filme Albánec z roku 2010, ktorý sa v krajine vysielal, píše Spiegel. Snímka získala špeciálnu cenu poroty na filmovom festivale v Moskve, videli ju aj diváci festivalu v Karlových Varoch.

Ďalšie Xhelilajove filmy veľmi známe nie sú. Pôsobí najmä na domácom trhu a v Turecku.

Ako herec priznal pre bulvárny Bild, film o indiánskom náčelníkov donedávna nepoznal, no v rámci príprav sa už s príbehom zoznámil. Albánsky mladík sa pokúsi byť dôstojným nástupcom pôvodného predstaviteľa Winnetoua, francúzskeho herca Pierra Brica, ktorý zomrel v júni 2015 vo veku 86 rokov.

Pre nové, modernejšie spracovanie príbehu získala RTL okrem N. Xhelilaja aj viacero známych hercov a filmových tvorcov. Rolu Old Shatterhanda dostal Wotan Wilke Möhring, vo filme sa objaví aj ďalšia hviezda zo seriálu Tatort Fahri Yardim, ale aj množstvo ďalších tvárí známych nemeckému publiku. 

Trojica filmov s dĺžkou 90 minút nadviaže na známe snímky zo 60. rokov. Dobrodružné putovanie hlavných hrdinov chce priniesť v modernom spracovaní, s ešte krajšími scenériami a väčšími emóciami.

Nakrúcanie odštartovalo v polovici augusta, štáb bude pracovať aj na miestach, kde sa nakrúcal pôvodný Winnetou – v Chorvátsku a severozápadnom Nemecku.

Remake slávneho príbehu má okrem RTL viacero koproducentov, ako aj podporu filmových fondov vrátane príspevku od chorvátskeho, informuje nemecká komerčná jednotka. 

Partnerom trilógie pre zahraničie bude spoločnosť Beta Film. Tú vlastní slovenský producent Ján Mojto, ktorý do Nemecka emigroval ešte v 60. rokoch minulého storočia.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTL

Diskusia (0 reakcií)