Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Riaditeľom televízie Senzi je už Mészároš, stanica avizuje zmeny

26.09.2016, 13:01 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Hudobná televízia Senzi počas leta urobila ďalší krok, ktorým sa odčleňuje od pôvodného zakladateľa TV Joj. Vysielanie sa od augusta neodbavuje z Koliby, ale po pretrasovaní z iných priestorov. Riaditeľom televízie je Noro Mészároš, ktorý už predtým za Senzi hovoril a zároveň bol moderátorom stanice.

  • Tlačiť
  • 1

Senzi o presune N. Mészároša na post riaditeľa televízia informovala v tlačovej správe. Vo funkcii nahradil Matúša Petreka.

Televízia potvrdila, že jej 100-percentným vlastníkom je naďalej producent a režisér Peter Núñez. Zároveň však stále vysiela vďaka pôvodnej licencii spoločnosti Mac TV, čo je posledný zvyšok prepojenia s TV Joj. Mac TV patria aj ďalšie oprávnenia na prevádzkovanie staníc Joj Group.

Senzi vznikla pôvodne 1. septembra 2013 ako štvrtý kanál Joj, 50-percentný podiel v akciovke Senzi, ktorá vysielanie zastrešovala, mal od začiatku P. Núñez. Vlani však podiel Joj odkúpil a stal sa jediným majiteľom stanice. V Česku podniká s majiteľom TV Barrandov Jaromírom Soukupom pri obdobnom hudobnom kanáli Barrandov Muzika. V ňom má slovenský režisér menšinový podiel.

N. Mészároš v minulosti pôsobil v rádiách Twist či Forte, známy je aj vďaka moderovaniu v Markíze. Neskôr ako manažér pracoval v menších českých rádiách. V Senzi sa zviditeľnil ako moderátor relácií, v ktorých si diváci nechávajú hrať piesne na želania. Prevádzkuje agentúru VIPmedia, kde je jeho spoločníkom Branislav Kiss. Agentúra usporadúva eventy a zastupuje umelcov vrátane interpretov známych z vysielania Senzi.

Neprehliadnite

Senzi sa má pod vedením N. Mészároša zmeniť. „Aktuálne posilňujeme obchodné oddelenie a televízia sa pripravuje na svoju modernizáciu. Cieľom všetkých aktivít má byť posilnenie značky na trhu, ale aj rozšírenie pokrytia,“ uvádza sa v tlačovej správe Senzi.

V lete nasadila stanica redizajnovaný jingel pripomínajúci, že na trhu pôsobí tri roky. „Tvár televízie sa bude aj naďalej vyvíjať. Nový ‚šéf‘ plánuje zmeniť a zatraktívniť programovú štruktúru, ale aj obsah a grafiku,“ dodáva televízia.

Senzi momentálne vysiela na satelite, v káblovkách aj IP TV platformách. Naživo je dostupná aj na webe senzi.sk, kde ako partnera livestreamu uvádza operátora Antik Telecom. V DVB-T už stanica nefiguruje. „Televízia rokuje aj o možnostiach pokrytia v sieti pozemných vysielačov,“ uvádza k tejto možnosti šírenia Senzi.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Nunez NFE, Senzi, TV Joj