Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Rezník si pred nástupom do RTVS prevzal od Danka menovací dekrét

17.07.2017, 12:33 | SITA | Mediálne.sk

Dekrét o nastúpení do funkcie odovzdal v pondelok predpoludním novozvolenému generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Predseda parlamentu pri tejto príležitosti poďakoval všetkým účastníkom transparentnej voľby šéfa verejnoprávnej rádiotelevízie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Od J. Rezníka na čele RTVS očakáva A. Danko ako občan tretí kanál a ako politik zopakoval, že nechce zvyšovanie koncesionárskych poplatkov.

„Kým som v politike, budem robiť všetko pre to, aby štát nezaťažoval viac ľudí,“ povedal A. Danko. Dodal, že v jeho strane nebude za zvýšenie poplatku za RTVS hlasovať nik, pokiaľ má manažment RTVS také príjmy, ako boli medializované.

O finančnom zabezpečení RTVS treba podľa J. Rezníka najskôr viesť odbornú diskusiu, ktorá zohľadní plánovaný prechod na digitálne vysielanie v novom frekvenčnom pásme aj rozšírenie vysielania o tretí kanál. Až po odbornej diskusii sa dá otvoriť politická diskusia o financovaní RTVS.

J. Rezník po prijatí dekrétu verejne sľúbil, že svoju funkciu bude vykonávať čestne, slobodne a v prospech všetkých občanov Slovenskej republiky. RTVS chce priniesť tretí televízny kanál a skvalitnenie všetkých služieb – rozhlasových, televíznych aj online. Povedal to na brífingu po odovzdaní dekrétu, na ktorom sa zúčastnil aj predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek (Smer-SD).

Neprehliadnite

D. Jarjabek rovnako ako A. Danko zablahoželal J. Rezníkovi k zisku 95 poslaneckých hlasov. Pripomenul, že tento počet hlasov je ústavná väčšina a je to „nesmierne zaväzujúce“. Verí, že s J. Rezníkom, ktorý do 1. augusta ešte vedie TASR, bude mať mediálny výbor naďalej korektnú spoluprácu tak, ako ju mal počas jeho pôsobenia v TASR.

J. Rezník na novinársku otázku zopakoval, že tretí kanál by rád spustil v roku 2020 k olympiáde v Tokiu. Ak by to však bolo možné, tak už v roku 2019 pri príležitosti majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré budú na Slovensku. Odmietol sa vyjadrovať k personálnym otázkam. Ako povedal, nebude oznamovať zloženie manažmentu cez médiá, bolo by to podľa neho nekorektné.

J. Rezník bude novým generálnym riaditeľom RTVS od budúceho mesiaca. Päťročné funkčné obdobie mu začne plynúť 2. augusta. Do nástupu do RTVS vedie J. Rezník TASR.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 3

Tagy Andrej Danko, Jaroslav Rezník, RTVS