Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Režisér Kandidáta nakrúca pre RTVS minisériu o Povstaní

24.03.2014, 15:53 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

K novým programom, ktoré RTVS pripravuje k 70. výročiu Slovenského národného povstania, bude patriť aj pôvodná miniséria Moje Povstanie. Pre verejnoprávnu televíziu ju nakrúca spoločnosť Sebik.tv a režisér Jonáš Karásek, ktorý pracoval aj na kinohite Kandidát.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

RTVS

Miniséria bude zahŕňať šesť krátkych filmov s dĺžkou približne 4 až 6 minút. S nakrúcaním sa už začalo, so Sebik TV tvorcu Jána Šebíka spolupracuje aj agentúra MW Promotion.

„Radi by sme historické udalosti priblížili najmä mladším ročníkom cez príbehy individualít, cez ich konkrétny čin a hrdinstvo,“ uviedla pre Mediálne.sk Iveta Puchovanová z MW Promotion, podľa ktorej sú krátke formáty vhodné aj na šírenie cez internet, na čo myslia hlavne v súvislosti s cieľovkou filmov.

RTVS by šesticu krátkych diel mala zaradiť v období výročia SNP, ktoré pripadá na 29. augusta. Nakrúcanie sa už začalo, prebieha v exteriéroch.

„K námetom na jednotlivé filmy viedli podrobné rešerše, z ktorých sme vybrali vhodné príbehy na sfilmovanie. Okrem toho pripravujeme dlhší asi polhodinový dokument, v ktorom dostanú priestor aj študenti a ich vnímanie významnej historickej udalosti,“ načrtla I. Puchovanová.

V jednotlivých filmoch budú účinkovať aj neherci, ktorí sú však mladým divákom známi z iných oblastí. V snímkach sa tak objavia Majk Spirit, boxer Tomi Kid, tenistka Dominika Cibulková či speváčka Celeste Buckingham, ktorá si v jednom zo skutočných príbehov zahrá učiteľku Máriu, uviedol Nový Čas.

Podľa I. Puchovanovej majú vzniknúť vizuálne aj obsahovo pútavé minifilmy, ktoré zmapujú historickú udalosť cez osud konkrétnych mladých ľudí. Voľba na režiséra Jonáša Karáska padla aj vzhľadom na krátku formu snímok. „Má bohaté skúsenosti s kratšími formami a kvality potvrdil aj pri filme, ktorý uviedli kiná,“ vysvetlila I. Puchovanová.

RTVS projekt financuje zo zmluvy so štátom, za šesť krátkych filmov a jeden dokument zaplatí spoločnosti Sebik.tv 150-tisíc eur vrátane DPH.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)