Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Reprízy Susedov v piatok končia

07.05.2008, 17:00 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

Markíza ide zmenami zlepšovať výkon Mesta tieňov.

  • Tlačiť
  • 8

markiza_logo-3.gif

Reprízy Susedov v piatok na Markíze skončili. Markíza na najbližší piatok 9. mája operatívne zaradila premiérový francúzsky seriál Avignonské proroctvo z roku 2007.

Nasadenie nového seriálového titulu má ďalší rozmer, oproti 40-minútovému slotu pre Susedov potrebuje Avignonské proroctvo celú hodinu. Pôvodná kriminálka Markízy Mesto tieňov teda dostane nový čas 21:00. Dosiaľ Mesto tieňov začínalo súčasne s filmom na Joj, teraz bude štartovať pätnásť minút po ňom.

Nový seriál nahradí v piatok kratších Susedov a viac vysunie Mesto tieňov spod relácie Takí sme boli, s ktorou má najviac spoločných divákov. Oľga Dúbravská

Takí sme boli na Jednotke končí až v dvadsiatej minúte Mesta tieňov, Markíza práve v tom vidí výhodu posunu. "Päťdesiatminútové Avignonské proroctvo nahradí v piatok kratších Susedov a viac vysunie Mesto tieňov spod relácie Takí sme boli, s ktorou má najviac spoločných divákov," povedala hovorkyňa Markízy Oľga Dúbravská. Televízia podľa nej zaraďuje Avignonské proroctvo ihneď, ako sa skončili postprodukčné práce na dabingu. Mesto tieňov má pred sebou ešte šesť dielov.

Markíza sťahuje piatkových Susedov (vývoj sledovanosti) zároveň dva týždne po tom, čo im kontruje Panelák (vývoj sledovanosti) na Joj. Susedia Markízy po príchode denného seriálu Jojky padli na podiele pod tridsiatku, do podpriemeru lídra. Išlo o jediný reprízový titul v piatkovej ponuke trojice najväčších televízií. Na Jednotke v tom čase silnie pozícia talkshow Takí sme boli (vývoj sledovanosti).

Markíza plánuje o zmenách informovať najmä self-promom a inzerátmi v bulvárnych denníkoch.

Seriálový fenomén Susedia dožíva päť mesiacov od vysielania jeho poslednej premiérovej epizódy. V marci sa Susedia vysielali v hlavnom vysielacom čase dokonca štyrikrát, okrem pondelka a piatka aj v utorok a štvrtok.

Piatková štruktúra aktuálna od 9. mája

piatok_grid-1.gif

  • Tlačiť
  • 8