Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Relácia O 5 minút 12 bude mať nového moderátora

06.06.2018, 10:09 | Mediálne.sk

Do moderátorského kresla diskusnej relácie O 5 minút 12 zasadne od septembra dlhoročný novinár, analytik, publicista a spisovateľ Jozef Hajko. S RTVS spolupracuje od februára na príprave a moderovaní rozhlasového cyklu Dejiny.sk, ktoré prinášajú diskusie o dejinách nielen slovenskej spoločnosti. V politickej diskusii nahradí Martina Strižinca, ktorý končí z vlastného rozhodnutia.

  • Tlačiť
  • 2

J. Hajko sa na obrazovke Jednotky objaví už v priebehu júna a júla v Ranných správach RTVS, kde bude viesť rozhovory s pozvanými hosťami na aktuálne témy.

„Neobyčajne ma teší, že sme sa dokázali dohodnúť na spolupráci s dlhoročným profesionálom a znalcom politických, spoločenských, ekonomických a historických súvislostí. Som presvedčený o tom, že O 5 minút 12 nadviaže na najlepšie politicko-publicistické relácie STV a RTVS,“ poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Spoluprácu aj s televíznou časťou RTVS vníma nový moderátor O 5 minút 12 ako mimoriadnu príležitosť na kultivovanie politickej debaty na Slovensku.

Neprehliadnite

J. Hajko bol redaktorom v Československej tlačovej agentúre, v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky aj v týždenníku TREND, kde tri roky zastával pozíciu šéfredaktora. Istý čas pôsobil na Ministerstve hospodárstva SR, bol jedným zo zakladateľov a neskôr riaditeľom Podnikateľskej aliancie Slovenska a tiež odborným asistentom poslanca Národnej rady SR Jozefa Mikuša.

Podieľal sa na vypracovaní mnohých ekonomických analýz a publikácií. Je autorom niekoľkých diel literatúry faktu. V knihe „Nezrelá republika. Slovensko v rokoch 1939 – 1945“ sa venuje téme prvej Slovenskej republiky a Slovenskému národnému povstaniu, v „Odsúdení na dohodu. Spoločné tisícročie Slovákov a Maďarov“ priblížil históriu týchto dvoch národov a v knihe „Hoď do mňa kameňom. Spolužitie s Rómami na Slovensku“ sa zaoberal rómskou problematikou.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy O 5 minút 12