Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rada RTVS sa pýtala Rybanského, prečo odchádza. Rezníkovi priznala plnú odmenu

15.02.2018, 14:47 | Martin Poláš | © 2018 News and Media Holding

Na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS informovalo vedenie telerozhlasu o definitívnej podobe novej organizačnej štruktúry a aj o personálnych pohyboch v nej, ktoré sa dejú v súvislosti s odchodom šéfa Sekcie spravodajstva a publicistiky Juraja Rybanského. V rámci hodnotenia činnosti RTVS v poslednom kvartáli minulého roka rozhodoval orgán dohľadu aj o odmene pre Jaroslava Rezníka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Rada RTVS, RTVS

Šéf RTVS Radu informoval, že odchádzajúci J. Rybanský aj Boris Chmel ako vedúci odboru televízneho spravodajstva a publicistiky zotrvajú vo funkcii do 28. februára. Chod sekcie bude aj následne podľa J. Rezníka kontinuálne zabezpečený. Mená nástupcov zatiaľ generálny riaditeľ neoznámil.

„Nepovažujem túto situáciu za niečo, čo by si žiadalo neštandardné riešenia. Organizmus je mimoriadne živý, každý deň prináša nové výzvy. Obom pánom ďakujem za robotu v prospech RTVS. Verím, že ich nástupcovia budú pokračovať v ich misii,“ povedal J. Rezník, ktorý zopakoval, že J. Rybanský končí pre zdravotné dôvody a B. Chmel sa chce venovať rodine.

Rada RTVS nepriamo poukázala na medializované informácie o možnom napätí v spravodajskej redakcii RTVS. Novinári sa nestotožnili s niektorými krokmi súčasného vedenia, čo vyústilo do stretnutí redakcie s nadriadenými. J. Rybanský aj B. Chmel oznámili následne koniec v RTVS po necelom pol roku vo funkciách.

Predseda Rady RTVS Igor Gallo dal na zasadnutí priestor aj J. Rybanskému, chcel aj z jeho úst počuť, prečo z telerozhlasu odchádza. J. Rybanský potvrdil zdravotné dôvody.

I. Gallo sa ho ďalej spýtal, či to nesúvisí aj so zrušením relácie Reportéri, teda s prípadnými spormi medzi ním a J. Rezníkom. J. Rybanský to 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rada RTVS, RTVS

Diskusia (0 reakcií)