Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prima už má licenciu na slovenskú stanicu. Volá sa Prima plus

24.11.2016, 16:30 | ČTK | pol

Česká komerčná televízia Prima získala od Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie licenciu na satelitné vysielanie novej stanice Prima plus na Slovensku. Prostredníctvom nového kanála chce Prima na našom trhu ponúkať vlastnú tvorbu. Licencia platí podľa českej legislatívy 12 rokov.

  • Tlačiť
  • 0

Prima pri slovenskej stanici uvádza, že pôjde o kanál zameraný na vlastnú tvorbu, pričom prevažujúcimi žánrami bude dramatická a zábavná tvorba. Časový rozsah vysielania bude 14 – 24 hodín, stanica bude vysielať v češtine.

Česká komerčná dvojka sa stále k pripravovanej stanici a jej podobe bližšie nevyjadrila. Prima ani po udelení licencie nepotvrdila, že na slovenský trh mieri so stanicou Prima plus. Hovorkyňa Gabriela Semová odkázala, že bližšie informácie plánuje televízia poskytnúť v najbližších dňoch.

Zámerom Primy je pravdepodobne ponúknuť stanicu slovenským operátorom, ktorou by mali nahradiť pôvodné stanice Primy, ktoré majú v rastri bez povolenia. Touto cestou sa v posledných mesiacoch vydali Nova, Markíza aj Joj.

Slovenský súd nedávno predbežným opatrením nariadil káblovému operátorovi Satro, aby na prestal so šírením staníc Primy. Tá totiž nemá vysielacie práva k niektorým prevzatým reláciám mimo územia Českej republiky.

Prima rozhodnutie uvítala s tým, že pripravuje riešenie, aby Slováci mohli sledovať jej relácie legálne.

V prípade Primy sa hovorilo aj o možnosti plnohodnotnej „slovenskej“ stanice, ktorá by na súboj vyzvala aj Markízu a Joj, no tento scenár sa zatiaľ nepotvrdil. Jeho súčasťou mal byť aj avizovaný prienik stanice Primy do DVB-T Towercomu, kde mala byť náhradou za Markízu, ktorá na anténe končí v decembri. Towercom naposledy uvádzal, že s Primou o zaradení rokuje.

Neprehliadnite

Prima okrem licencie na Prima plus získala zároveň od českej licenčnej rady na 12 rokov aj povolenie na prevádzkovanie plnoformátového programu Prima +1 na území Česka. Web Mediaguru už skôr tento týždeň písal, že Prima si názvy Prima plus a Prima +1 registrovala na Úrade pre priemyselné vlastníctvo ako ochranné známky.

Skupina FTV Prima v súčasnosti prevádzkuje šesť televíznych kanálov Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Comedy Central. Vlastníkmi televízie sú rovným dielom GES Media Europe českého podnikateľa Ivana Zacha a švédska MTG Broadcasting. Vlani skupina zvýšila zisk o 48 percent na 298,3 milióna českých korún (11,03 milióna eur). Tržby stúpli o sedem percent na 2,8 miliardy korún (103,6 milióna eur).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy FTV Prima, Prima plus

Diskusia (0 reakcií)